R9 380 oyunlarda siyah ekran sorunu

FlightClub

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Sorunu anlatayım size. Şimdi bilgisayar kapalı olduğunu düşünü bilgisayarı açıyorum normal yollardan, oturum açma bölümünde giriş sesi çalmıyor. Sonra Steam, Origin vs. bir yerden oyun açmak istesem oyunlar açılıyor, siyah ekranda kalıyor ve oyunuda kapatamıyorum.
Kasadaki düğmeyle kapatıyorum.
Ama internette Youtube, Firefox, Facebook normal şekilde çaılışıyor.
Şimdi ben bu sorunu şöyle gideriyorum. Bilgisayarı kapalı düşünün yine Normal bir şekilde açıyorum ve haliyle yine Windows açılış sesi gelmiyor. Oturumu açıyorum ve masaüstündeyken bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve böyle yapınca Windows başlangıç sesi geliyor ve oyunlara rahatlıkla girebiliyorum. Yani sorun tam nedir bende anlamdım ekran kartından mı yoksa Windows'dan veya bios' tan bir ayar mı yapmam gerekiyor bilmiyorum. Aygıt yöneticisinde vs. heryerde ekran kartı görünüyor. AMD Radeon en son sürümde. Oyunların hepsi HDD'ye kurulu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
İ5 6500
Msi R9 380 4G
HyperX Fury 16GB(8x2) Ram 2133Mhz
msi B150M Bazooka 2133 MHz Anakart
Corsair VS550 Güç Kaynağı
Windows 10 Home - 64 bit (SSD'ye kurulu)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı