R9 380 Sistem Mavi Ekran Hataları

Erhank

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. 2015'in 11.ayında Technopat sistem tavsiyelerini dikkate alarak sistem topladım ve 6 ay boyunca en ufak bir problem olmadan sistemi kullandım. Her zamanki gibi geceleyin torrente bıraktığım bir günün sabahında bilgisayarım aniden kitlendi ve tepki vermedi. Bunun üzerine restart yaptım ve mavi ekran hatasıyla karşılaştım. O zamandan bu yana uzun süre geçti bir türlü mavi ekran hatasını geçemedim. Her seferinde farklı hatalar alıyor ve format denemelerime yanıt alamıyordum. Yeni aldığım SSD'ye de format atamayınca farklı bir bilgisayarda windows 8.1'i kurdum ve sisteme taktığımda aynı hataları aldım. Bunun üzerine aldığım yardımlar neticesinde anakartı garantiye gönderdim ve arızalı çıktı. RAM'larin de arızalı olduğunu -başka bir sistemde test ettim- görünce yeni anakart ve yeni RAM'le sistemi tekrar bir araya getirdim. Ekran kartım ve PSU da çalışıyor. Ancak sistem yine aynı hataları verdi. Taktığım HDD ve SSDler de windows 7 ve 8.1 64bit sistem kurulu. Son olarak işlemciyi ki en son arızalanan zor bozulan bir parça olduğu söylendi. Garantiye gönderdim ve arıza bulunmadığı belirtildi. Şu an hatanın ne olduğu konusunda tam bir belirsizlik yaşıyorum. Her denemem de BIOS ayarları default ve son update ile güncellenmiştir. Sizinle sistemimi paylaşıyorum umarım derdime çare bulabilirim. Uzun bir yazı oldu ama kusura bakmayın şimdiden teşekkürler.

Anakart : MSI H170 GAMING M3 - Eskisi MSI B150 GAMING M3'tü.
İşlemci : Intel Core i5-6500
Ekran Kartı : MSI R9 380 4G 256bit
RAM : Kingston Hyper-x Fury 8GB 2666Mhz - Eskisi aynı markanın 2133MHz modeliydi dual kit olarak 4x2GB
PSU : Zalman ZM500-LE
HDD : Toshiba 1TB 7200RPM
SDD : Crucial 240GB BX200
Kasa : Deep Cool Tesseract SW-BU

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı