R9 380 sistemde FiveM'de araba kullanırken sürekli FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Deslow

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB 3.60GHz
Ekran kartı
AMD R9 380 2GB
İşlemci
Intel I7-4790
FiveM üzerinde bir sunucuda oynuyorum, arabadayken bitmek bilmeyen art arda droplar, bazen 2-3 dakika boyunca süren donmalar yaşıyorum. Hiçbir yer yüklenmiyor araç durduktan tahmini 1 dakika sonra yükleniyor bu da çok sıkıntı yaşatıyor tahmin ettiğiniz gibi. Ayrıca GTA 5 açıkken neredeyse arkada hiçbir şey yapamıyorum, Spotify'ı açmak istediğimde bile uzun süreli donmalar yaşıyorum. Sizce RAM'i 12'ye yükseltmek bu durumu çözer mi?
SSD: 480GB MLD SSD.

Tahminim araba sürerken harita render işlemi FPS düşmesine neden oluyor. RAM yükseltmesi, işlemci yükseltmesi ve oyunu SSD'ye kurmak bunu çözecektir. Technopat'ın bu konuyla alakalı videosunu izlerseniz çok yardımı dokunacaktır;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tahminim araba sürerken harita render işlemi FPS düşmesine neden oluyor. RAM yükseltmesi, işlemci yükseltmesi ve oyunu SSD'ye kurmak bunu çözecektir. Technopat'ın bu konuyla alakalı videosunu izlerseniz çok yardımı dokunacaktır;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun zaten SSD'ye kurulu. Bu sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü GTA açıkken arkada tarayıcıyı açmak ömrümden ömür götürüyor anlarsınız.

RAM'i 12'ye yükseltmek bu sorunu çözecek midir?

Oyun zaten SSD'ye kurulu. Bu sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü GTA açıkken arkada tarayıcıyı açmak ömrümden ömür götürüyor anlarsınız.

RAM'i 12'ye yükseltmek bu sorunu çözecek midir?
RAM'i yükseltmek çözmez sadece, burada işlemcide en büyük pay. Mesela tekli çekirdekte Intel kazanırken, çoklu çekirdek performansında Ryzen mahvediyor. Harita yüklemelerinde de Ryzen çok iyi, GTA 5'in de haritasının kocaman olduğunu düşünürsek, haritayı renderlamak yeni nesil bir Ryzen için çocuk oyuncağı.

RAM'i yükseltmek çözmez sadece, burada işlemcide en büyük pay. Mesela tekli çekirdekte Intel kazanırken, çoklu çekirdek performansında Ryzen mahvediyor. Harita yüklemelerinde de Ryzen çok iyi, GTA 5'in de haritasının kocaman olduğunu düşünürsek, haritayı renderlamak yeni nesil bir Ryzen için çocuk oyuncağı.
Açıkçası şu anlık işlemci alabilecek durumda değilim. RAM'i yükselterek ufak da olsa sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı