R9 380 sistemde oyunda aşırı ısınma sorunu

CemalPelit

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 sene önce abim Vatan çalışanının tavsiyeleri ile bir bilgisayar topladı. Ben pek bir şey bilmiyorum bilgisayar konusunda o yüzden ben karışmadım. Bilgisayarın özellikleri:
• i5 6. nesil
• Sapphire R9 380 4GB 256 bit
• MSI H110M Pro
• Corsair'in 8GB RAM'i (tam olarak bilmiyorum.)
• Xigmatek Soundwave XPC 500W

Oyunlarda hiç kasma sorunu yaşamıyorum fakat PUBG, Rust ve son zamanlarda sürekli oynadığım Kingdom Come Deliviriance oyunlarında bilgisayar aşırı ısınıp mavi ekran verip kapanıyor. Bundan dolayı bu çok sevdiğim oyunları oynayamıyorum. MSI Afterburner yükledim fakat hala hangisini değiştirmem gerektiğini anlayamadım. Ben de size sormaya karar verdim. Hangisi sıkıntılı olabilir ve kesin bir çözümü varsa çözümünü sizden istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin bütün sıcaklıklarını Speccy uygulaması ile kontrol edebilirsin oyun oynarken. Hangi parça aşırı ısınıyorsa ona göre yol izlersin.
İşlemciyse, termal macunu yenileyip işlemci soğutucunu temizle. Yetmezse yeni işlemci soğutucusu al. Ekran kartıysa titiz bir temizlik. Kasanın içindeki fanların da yeterince temiz olduğundan emin ol. Hiçbirinde sıkıntı yoksa sorun güç kaynağında olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı