R9 380 Sisteme İşlemci Önerisi

barafranca

Hectopat
Daha fazla  
Halihazırda şu sisteme sahibim;

FX 6300

8 GB RAM

r9 380 4 GB

Şimdi benim sıkıntım ben bu işlemcinin benim oynadığım oyunlarda ve yaptığım renderlarda yetersizliğinin bariz farkındayım ve bu sistemi performans olarak canlandırmak için işlemciyi değiştirmem gerekiyor. Örneğin LoL oynarken FPS 300 civarından takım savaşlarında 60'lara düşüyor ya da GTA 5, H1Z1 gibi oyunlarda işlemcide çok önemli olduğu için benim için çok yetersiz kalıyor. Ekran kartımın güncel oyunlar için hala yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu sisteme fx 6300 yerine ne koymalıyım ? Ya da direk anakartı değiştirip intele mi geçmeliyim? Ancak önceliğim sadece işlemciyi değiştirmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum maddi sıkıntı yoksa, komple işlemci, anakart ve RAM değişikliğine gidilirse daha iyi olur. Sadece işlemci değişecekse eğer 8370 iyi gelecektir. 900 TL'lik bir yükseltme yerine bence komple değiştirmen iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı