R9 380 vs R9 280X

scorpo903

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir ekran kartlarını araştırıyordum. Sonunda kendime göre bir bütçe belirledim, o bütçe dahilinde bu iki kart arasında kaldım; AMD R9 280X ve R9 380. Aslında Nvidia GTX960 da vardı, yalnız uzun araştırmalar ve test sonuçları, kullanıcı yorumları vs. ile GTX 960'ın biraz geride kaldığını fark ettim. Testlere göre R9 280X performansı R9 380'den bir tık daha üstün, fps oranları daha yüksek ve 384 Bit değerine sahip. Diğer yandan R9 380 yeni mimari ve 4GB belleğe sahip. Sizce hangi kartı almak daha mantıklıdır ?Aralarındaki bu değerler performansı çok etkiler mi ?Kullanıcılar deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim. Başka öneriler de varsa belirtebilirsiniz arkadaşlar. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben R9 280x sahibiyim. Açıkçası ne memnunum ne memnun değilim. Bazı oyunlarda düşük bazı oyunlarda yüksek performans aldım. Ve kartım şu an serviste. Genel bir ısınma sorunu var r9 280x'lerde. Hangisinin GPU'su güçlü dersen r9 280x'in GPU'su daha güçlü. Ama yeni mimari her zaman daha iyidir. İleride r9 380'in de performansı düzeltilir. Ama bana kalırsa Nvidia'dan şaşma derim.

R9 380 tercih etmelisin kardeşim. R9 280x kaslı bir kart ama eski. Ve fazla güç tüketiyor. Bu yüzden daha az güç tüketen ve güncel bir kart olan R9 380 tercih etmelisin. Aralarında performans olarak 3-5 fps fark var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı