R9 5900X işlemci boşta 50-55 derecede çalışıyor

AkMAN59

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu : Ryzen 9 5900x

Gpu : Msi Rtx 4070

Ram : 64 gb

Sıvı Soğutma : msi Corliquid m360

Kasa : Couger dark Blazer

Anakart : msi x570s carbon wifi
Ryzen 9 5900X işlemcim MSI corliquid M360 sıvı soğutmam MSI RTX 4070 ekran kartım 64 GB RAM'im var sorun işlemcimin boşta 55 derecede çalışması sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim macun vs... Bakımları 2 gün önce tarafımdan yapıldı ama sorun hala devam ediyor.

Fazla bir değer değil ki. Yük altında problem yoksa bunda da bir problem yoktur.

360 mm lik sıvı soğutmada bu değerler normal mi yani

@AkMAN59 Boştayken fanlar çok düşük devirde çalışıyorsa neden olmasın? Ayrıca ortam sıcaklığı, kasanın hava akışı, radyatörün montaj yeri gibi bir çok etken var.

@AkMAN59 Boştayken fanlar çok düşük devirde çalışıyorsa neden olmasın? Ayrıca ortam sıcaklığı, kasanın hava akışı, radyatörün montaj yeri gibi bir çok etken var.
Hocam radyatör kasanın üst kısmında ayrıca fanlar son hızda çalışıyor kasa mesh kasa kasada egzost ve radyatördeki fanlarla birlikte 7 tane fan var

@AkMAN59 Yük altındaki değerler ne?
Yük altında sadece oyunda deneme fırsatım oldu format attığım için sadece Spiderman Miles Morales i yüklemiştim full herşey yüksek ayarlarda 66 dereceyi geçmiyordu

bana yardım eden herkese teşekkür ederim sorun çözüldü benim yaptığım bir hatadan dolayı sıcaklıklar boşta o şekilde seyrediyormuş.(tam olarak hatırlamıyorum pbo yada cbp olacak ikisinden birisini auto yerine enabled yapmışım sorun bundan kaynaklanıyormuş.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı