R9 5900X ve RTX 3080Ti sistemde görüntü gidiyor

bkr.yzk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

3 ay önce bilgisayar topladım Sinerji'den. Parçalar şu şekilde;
  • Snakart: MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon Wi-Fi
  • İşlemci: AMD Ryzen 9 5900X 3.70 GHz.
  • RAM: G.Skill 32 GB (2x16) Trident Z RGB 3600 MHz.
  • Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3080 Ti Gaming X Trio.
  • PSU: Corsair 850W RM Series RM850 80+
  • Sıvı soğutma: MSI MAG CoreLiquid 360r RGB 360mm.
  • Ekran: MSI 27" Optix MAG274QRF-QD 1ms 165Hz.
  • Kasa: MSI MPG Sekira 100R tempered glass ( kesinlikle hiçbir sisteme tavsiye etmiyorum sakın alarak hata yapmayın )

Sistem ilk geldiğinde ekran kartını takıp sistemi çalıştırdım. Kasa 2 dk oyun oynamada alev gibi yanıyordu. 1-2 saat, bazen 3-4 saat sonra ekran bir anda siyaha düşüyor ama arkada oyun çalışıyordu.

Hava sirkülasyonu çok kötü olduğu için sorunun ilk başka kasada aradık ve corseir 5000D airflow alıp bütün parçaları ona geçirdik. Sorun yine aynı şekilde devam etti. 1080p 60 Hz ekran ile denedik, sorun yine aynı. Farklı bir sistemimiz daha vardı, ASUS CrossFire 5950X işlemci ve 850W PSU'lu. Full ASUS sistem. O sistemde de sorun aynı şekilde sürüyordu.

Kartın performans bakımından bir kaybı yoktu, her oyunda Full performans alıyordu. FurMark ve OCCT ekran kartı testlerinde performans veriyor lakin 3-5 dk sonra yine görüntü gittiğini fark edince ürünümüzü 2 ay sonra MSI servisine (servis point) götürdük. Garantiden bakılmasını istediğimizde görsellerde gözüken yerde bir hasar oluşmuş. Kullanıcı hatası diyerek 2 saat içerisinde kartımızı garanti dışı bıraktılar. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Mahkemeye vermeyi planlıyoruz şu an, fikirlerinizi alabilir miyim?

Saygılarımla.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 50
  • 2.png
    2.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 60
  • 3.png
    3.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör: