R9 7950X sistem yavaş hissettiriyor

ozguroztunc

Hectopat
RAM
Kingston Fury Renegade RGB 32GB (2x16) 6000MHz DDR5 CL32
SSD veya HDD modeli
MSI SPATIUM M450 PCIe 4.0 NVMe M.2 1TB
Ekran kartı
MSI GEFORCE RTX 3070 Ti VENTUS 3X
Anakart
MSI PRO X670-P WIFI
İşlemci
AMD Ryzen 9 7950X
Bilgisayarım var ama yeterince performanslı olduğunu düşünmüyorum. Acaba nedendir nasıl test alabilirim?

Ne konuda performanssız gibi geliyor?

Hocam resolume arena adında program kullanıyorum onun dışında ASUS ROG laptop da da kullandım o laptop da daha iyi çalışıyordu. Acaba kullandığım sistemi yanlış mı topladım anlayamadım ayarlar mı doğru değil.

Cinebench ve 3DMark Time Spy testi yapıp sonuçları yaz. Ayrıca ne konuda yavaş hisstetiriyor ?
Gündüz deneyeceğim.Hocam resolume arena adında program kullanıyorum onun dışında ASUS ROG Laptop. da da kullandım o Laptop. da daha iyi çalışıyordu. Acaba kullandığım sistemi yanlış mı topladım anlayamadım ayarlar mı doğru değil.

Emin değilim kontrol etmem gerekiyor.

Son düzenleme:
Hocam resolume arena adında program kullanıyorum onun dışında ASUS ROG laptop da da kullandım o laptop da daha iyi çalışıyordu. Acaba kullandığım sistemi yanlış mı topladım anlayamadım ayarlar mı doğru değil.

gündüz deneyeceğim.Hocam resolume arena adında program kullanıyorum onun dışında ASUS ROG Laptop. da da kullandım o Laptop. da daha iyi çalışıyordu. Acaba kullandığım sistemi yanlış mı topladım anlayamadım ayarlar mı doğru değil.

Emin değilim kontrol etmem gerekiyor.
Testlerden sonra belli olacak. SOnuçları bekliyorum, iyi sosyaller.

Geri
Yukarı