Radeon HD 6790 Yüksek Fan Hızı

emekli007

Centipat
Arkadaşlar Radeon HD 6790 ekran kartımla oyun oynarken fan yükseldi ve hiç inmemeye başladı, her zaman fullde. Driver falan her şeyi denedim ama bir türlü çözmünü bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim.

Amd sunduğu driver yükleyip fan hızını ayarlayabilirsiniz, bu kadar basit şeyler için ortalığı telaşa vermeye gerek yok.

Windows'ta boş ekrana sağ tıklayıp Radeon Ayarlarını açın. Oradan oyun sekmesine gelip global ayarlara tıklayın. Tum Overdrive'lar sekmesine gelin daha önce girmediyseniz karşınıza sözleşme onay vs. çıkacaktır. Kabul edin ve geçin. En aşağı inin ve fan speed kısmını görürsünüz. Orası ayarlanmıyor mu? Veya otomatikde değil mi?

Toz temizliğini yap ve termal macunun değiştir. %90 sorunu çözer.
%10 kısımdayim ben
Amd sunduğu driver yükleyip fan hızını ayarlayabilirsiniz, bu kadar basit şeyler için ortalığı telaşa vermeye gerek yok.
Gerçekten bilmiyordum saol.
Windows'ta boş ekrana sağ tıklayıp Radeon Ayarlarını açın. Oradan oyun sekmesine gelip global ayarlara tıklayın. Tum Overdrive'lar sekmesine gelin daha önce girmediyseniz karşınıza sözleşme onay vs. çıkacaktır. Kabul edin ve geçin. En aşağı inin ve fan speed kısmını görürsünüz. Orası ayarlanmıyor mu? Veya otomatikde değil mi?
Otomatikteydi artık bir işe yaramıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı