Çözüldü Radeon HD 7510 ekran kartı boşta 60 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Futuropat

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili dostlar!

Benim ekran kartım AMD Radeon HD 7510, geçenlerde oyunlar için ayar yapayım diye bilgisayara Catalyst Control Center yükledim.
AMD OverDrive kısmına tıkladım ve GPU sıcaklığımın sadece Opera açık iken 62-61 derece olduğunu gördüm. Fan hızı ise %47-%50 arası.
Sizce normal mi? Çünkü internette GPU boşta iken ideal sıcaklık aralığı: 30-40 derece diyor. Lütfen cevap verirseniz sevinirim! - işlemcim: i5-3470 RAM: 4 GB işletim sistemim: Windows 10 Pro 64 Bit

GPU kartımın bilgileri:

Grafik kartı üreticisi powered by AMD.
Grafik yonga seti AMD Radeon HD 7510.
Aygıt kimliği 675F.
Satıcı kimliği 1002.
Alt sistem tanıtıcısı 7510.
Alt sistem satıcı kimliği 174b.
Revizyon kimliği 00.
Grafik veriyolu kapasitesi PCI Express 2.0
Maksimum veriyolu ayarı PCI Express 2.0x16
BIOS sürümü 013. 012.000. 041.
BIOS parça numarası 113-C3337510-U01
BIOS tarihi 2012/11/02
Bellek boyutu 2790 MB.
Bellek türü hypermemory.
MHz olarak çekirdek saati 650 MHz.
MHz olarak bellek saati 667 MHz.

Çözüm
Kart oldukça eski. Termal macun yenilediniz mi? Üstelik fan değerlerini otomatik bırakmanızı tavsiye ediyorum.
Peki GT 1030 ile darboğaz yapar mı? Ben bu darboğaz olayını pek anlamadım da. Birde benim sisteme uyacak makul fiyatlı , yeni çıkmış Hitman 3, Re: Village , Re:7 gibi oyunları 35-40 fps ile oynatacak bir ekran kartı önerir misiniz? Fakat Medium-High ayarlarda 35-40 fps ile oynayacak bir ekran kartı.Şimdiden cevapladığınız için teşekkür ederim.
Sisteminize takabileceğiniz ve darboğaz yapmayacak en güçlü kart GTX 1050Ti modelidir. 1030 ile de yapmaz.

Son olarak benim bu sistem ile Resident Evil 7 oynayabilme ihtimalim var mı?
boşuna oyuna para vermek istemiyorum da. İnternette verilen ekran kartı hatalarında,
ekran kartını devre dışı bıraktıklarında, oyuna giriş yapabiliyorlar. Sizce oyunu alabilir miyim?

Son olarak benim bu sistem ile Resident Evil 7 oynayabilme ihtimalim var mı?
boşuna oyuna para vermek istemiyorum da. İnternette verilen ekran kartı hatalarında
ekran kartını devre dışı bıraktıklarında oyuna giriş yapabiliyorlar. Sizce oyunu alabilir miyim?
İnternetteki test videolarına bakın. Birde ana sorunuz olan ekran kartı sıcaklığı ile ilgili aklınızda bir şüphe kalmadı ise bence konu kapanmalı, yeni şeyler sormak istiyorsanız yeni konu açın. Eğer yardımcı olduysam ilk mesajımı çözüm olarak işaretleyin.

İnternetteki test videolarına bakın. Birde ana sorunuz olan ekran kartı sıcaklığı ile ilgili aklınızda bir şüphe kalmadı ise bence konu kapanmalı, yeni şeyler sormak istiyorsanız yeni konu açın. Eğer yardımcı olduysam ilk mesajımı çözüm olarak işaretleyin.
Teşekkürler!

Geri
Yukarı