Çözüldü "Radeon Software and Driver versions do not match" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burasıbabooo

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, masaüstünde sağ tık > Radeon ayarları dediğimde resimdeki gibi bir sorun yaşıyorum.

unknown.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba @M_R_X,

Öncelikle görev yöneticisinden Radeon Software'i kapatın, arkada çalışmadığından emin olun.

Sorunu çözmek için Aygıt Yönetici'sini açın. Ardından görüntü bağdaştırıcıları sekmesi altında bulunan ekran kartı sürücünüze sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Açılan pencerede Sürücü sekmesine girip Sürücü Sürümü'nü kopyalayın, bir kenara not edin.
Eki Görüntüle 1002741
Şimdi arama kısmına regedit yazıp Kayıt Defteri Düzenleyici'sini açın. Sonrasında HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\AMD\CN konumuna gelip DriverVersion string'ine tıklayın.
Eki Görüntüle 1002748
DriverVersion'a tıkladıktan sonra karşınıza çıkan pencerede Değer Verisi kısmına ilk başta kopyaladığınız sürücü sürümünü yapıştırın.
Eki Görüntüle 1002750
İşlemleri yaptıktan sonra sorunun çözülmesi gerekir. Umarım yanıtım yardımcı olur, İyi Sosyal'ler :)
@M_R_X durum nedir?
Bunu dener misiniz?
Merhaba @M_R_X,

Öncelikle görev yöneticisinden Radeon Software'i kapatın, arkada çalışmadığından emin olun.

Sorunu çözmek için Aygıt Yönetici'sini açın. Ardından görüntü bağdaştırıcıları sekmesi altında bulunan ekran kartı sürücünüze sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın. Açılan pencerede Sürücü sekmesine girip Sürücü Sürümü'nü kopyalayın, bir kenara not edin.
Eki Görüntüle 1002741
Şimdi arama kısmına regedit yazıp Kayıt Defteri Düzenleyici'sini açın. Sonrasında HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\AMD\CN konumuna gelip DriverVersion string'ine tıklayın.
Eki Görüntüle 1002748
DriverVersion'a tıkladıktan sonra karşınıza çıkan pencerede Değer Verisi kısmına ilk başta kopyaladığınız sürücü sürümünü yapıştırın.
Eki Görüntüle 1002750
İşlemleri yaptıktan sonra sorunun çözülmesi gerekir. Umarım yanıtım yardımcı olur, İyi Sosyal'ler :)
@M_R_X durum nedir?
Bunu dener misiniz?

Çözüm
Sürücünüzü DDU ile kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.

Bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum anlatır mısınız? Bir de sürücüyü DDU ile kaldırdıktan sonra bilgisayarıma herhangi bir şey olur mu içinde önemli dosyalarım var. Vega 8 kullanıyorum.
Bunu dener misiniz?
Denediğimde bilgisayarımda herhangi bir sorun oluşur mu?

Bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum anlatır mısınız? Bir de sürücüyü DDU ile kaldırdıktan sonra bilgisayarıma herhangi bir şey olur mu içinde önemli dosyalarım var. Vega 8 kullanıyorum
İsterseniz önce hocamın dediği adımları uygulayın. O çok daha detaylı ve çözümcü yaklaşmış ben silip tekrar kurmanızı istedim sadece.

Yine aynı hatayı alacaksınız, sorunun kalıcı çözümü için ekran kartının versiyonu ile Radeon yazılımının versiyonunu eşitlemek gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı çözüm sunulmuş, yeni gördüm kusura bakmayın.

Yine aynı hatayı alacaksınız, sorunun kalıcı çözümü için ekran kartının versiyonu ile Radeon yazılımının versiyonunu eşitlemek gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı çözüm sunulmuş, yeni gördüm kusura bakmayın.
Sıkıntı değil hocam yine de çözüm için bunu attığınız için teşekkür ederim hayırlı günler.

Geri
Yukarı