Radeon Vega 3 sistem oyun oynarken 100 FPS'den 5 FPS'e düşüyor

Roy Ackerman

Femtopat
Daha fazla  
100 FPS Full akıcı oynadığım oyun bir anda 5 FPS'lere kadar düşüyor ve 5 dakika boyunca böyle devam edip düzeliyor, sonra yine aynı şey oluyor. Sorun ısınmadan kaynaklıdır dedim gittim pahalı bir soğutucu aldım ve laptop ısınmasa bile yine aynı sorunla karşılaştım, işlemcimin orta düzeyde olduğunu da söylediniz ben artık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Hevesim bile kalmadı, bu sorunu çözen arkadaşlara maddi olur, manevi olur sorunlarını dile getirirlerse yardımcı olmaya çalışacağım.
8 GB (5.95) kullanılabilir alan, 64 Bit.
AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile GFX 2.60 GHz.
AMD Radeon Vega 3 Graphics harici olarak da AMD 500t series.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyun? Oyun orijinal mi? Başka oyunlarda sorun var mı? HDD mi SSD mi kullanıyorsunuz oyunu oynamak için?
Valorant, CSGO, Gta 5 ve daha bir çok oyun HDD kullanıyorum, hepsi de orjinal, soğutucu aldıktan sonra dokunduğum bölgede bir ısınma göremedim eskisi kadar, inanın bunaldım çözemiyorum bir türlü.
Hangi oyun bu? Oyun içi sıcaklık değeriniz nedir? Güç planınız hangisi?
VALORANT, Csgo, GTA 5, soğutucu almadan önce sanırım 90'a çıkıyordu şimdi bilgim yok fakat dokunduğum bölgede eskisi kadar bir sıcaklık yok, güç planım dengeli.

Valorant, CSGO, Gta 5 ve daha bir çok oyun HDD kullanıyorum, hepsi de orjinal, soğutucu aldıktan sonra dokunduğum bölgede bir ısınma göremedim eskisi kadar, inanın bunaldım çözemiyorum bir türlü.

VALORANT, Csgo, GTA 5, soğutucu almadan önce sanırım 90'a çıkıyordu şimdi bilgim yok fakat dokunduğum bölgede eskisi kadar bir sıcaklık yok, güç planım dengeli.
Güç planından işlemcı maksimum gücünü %85e düşürüp deneyebilirsin eğer drop almıyorsan işlemcı isısıyla ilgilidir bunu msi afterburnerdanda bakabilirsin genelde elinle anlaşılmaz

Güç planından işlemcı maksimum gücünü %85e düşürüp deneyebilirsin eğer drop almıyorsan işlemcı isısıyla ilgilidir bunu msi afterburnerdanda bakabilirsin genelde elinle anlaşılmaz
Tamam diyelim ki sorun ısınmadan bunu nasıl çözeceğim, hiç bir şekilde çözüme ulaşamıyorum sorunu bulsamda ne yapacağım bilmiyorum, bakıcam sıcaklık oranlarına.

Tamam diyelim ki sorun ısınmadan bunu nasıl çözeceğim, hiçbir şekilde çözüme ulaşamıyorum sorunu bulsamda ne yapacağım bilmiyorum, bakacağım sıcaklık oranlarına.

Soğutucu geçicı ve yardımcı çözümdür eğer macunlar kuruduysa fayda etmez ama macun değişimiyle hemen çözülebilir tabii eğer konu ısınmaysa ilk onu öğrenelim

Geri
Yukarı