Raid 0 Sorunu

RuhsuzPinokyo

Kilopat
Sistemi sorunsuzca topladıktan sonra, Bios üzerinden AHCI mod yerine Raid seçip;

CRTL+I ile raid 0 32KB olarak yaptım. İşletim sistemi ve anakart driver kurdum. Hemen ekran kartının en güncel sürücüsünü yükliyeyim dedim. Sürekli grafik sürücüsü kurulamadı hatası aldım.

*Sürücüyü Nvidia resmi sayfasından GTX780 Windows 8.1 64Bit olarak indirmeme rağmen.

Zorlada olsa kurulumu yapıp sisteme reset attıktan sonra bios haric hiç görüntü gelmemektedir. Bu Raid yaparken özel-ince bir ayar mı var arkadaşlar ?

Sistem;
  • Rampage IV Extreme
  • İ7 4820K
  • 16 GB DDR3 2400MHZ
  • 128GB Samsung Pro SSD
  • Windows 8.1 Pro. (Orjinal)

Son düzenleyen: Moderatör:
  • BIOS sürümün nedir ? RAID'i bozabilir ama BIOS'u son sürüme güncelle.
  • Güncellemene rağmen sorun devam ediyorsa ekran kartının yuvasına iyi oturduğundan ve güç bağlantısının iyi olduğundan emin ol.
  • Olmadı başka kart ile dene. Sorun yoksa ekran kartını garantiye gönder.

Merhaba.
Desktop RAID yapılandırmasında çok fazla bir ince ayar söz konusu değil.
İlerleyiş ve yapılandırmanız doğru.
Windows 8.1 update 1 kurulumunuzdan sonra anakart ile ilgili RAID veya storage sürücüleri ve yazılımları kuruyor iseniz bunları kurmayın. Windows tanıdığı şekilde kalsın. Sadece ekran kartı sürücünüzü kurup bilgisayarı yeniden başlatın. Aynı problemin sürücüleri yüklemeden oluşup oluşmadığını kontrol edin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı