Çözüldü RAID depolama nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
44
Buna NAS depolama üniteleri kullanıyor diye biliyorum. Ancak anlamadım daha doğrusu. RAID ve sayıları var. Bunlar nedir?

Yardımcı olursanız sevinirim. İyi Sosyaller.

Çözüm
Buna NAS depolama üniteleri kullanıyor diye biliyorum. Ancak anlamadım daha doğrusu. RAID ve sayıları var. Bunlar nedir?

RAID1: Bir verinin 1'den fazla diske klonlanması.
RAID0: 1'den fazladiskin tek disk gibi kabul edilmesi.

RAID1 bir olası disk bozulmalarında veri kaybını önlemek için kullanılır. RAID0 ise yüksek depolama gerektiren sunucularda daha çok tercih edilir.

RAID1 bir olası disk bozulmalarında veri kaybını önlemek için kullanılır. RAID0 ise yüksek depolama gerektiren sunucularda daha çok tercih edilir.

Çözüm

Bunu küçük işletmeler mi kullanıyor?

Peki kişisel olarak Google Drive mantıklı mı? 2 TB çok fazla gelir hatta.

Bunu küçük işletmeler mi kullanıyor?

Peki kişisel olarak Google Drive mantıklı mı? 2 TB çok fazla gelir hatta.

Eğer sakladıkları veriler değerliyse RAID1 kullanılabilir tabii ki.

Kişisel olarak yüksek boyutlarda veri saklanıyorsa RAID0 kullanılabilir. Veya dediğiniz gibi Cloud servislerine yönelinebilir.

Eğer sakladıkları veriler değerliyse RAID1 kullanılabilir tabii ki.

Kişisel olarak yüksek boyutlarda veri saklanıyorsa RAID0 kullanılabilir. Veya dediğiniz gibi Cloud servislerine yönelinebilir.
Size göre depolama tarzı nasıl olmalıdır?

Ben telefonda yedekliyorum. Fotoğraf, video ve PDF dokümanlarını saklıyorum telefonda. Telefon hafızası 128 GB. Ancak, otomatik yedekleme açık durumda. Yine de telefona güveniyorum. Sizce nasıl yaptığım şey?

Size göre depolama tarzı nasıl olmalıdır?

Ben telefonda yedekliyorum. Fotoğraf, video ve PDF dokümanlarını saklıyorum telefonda. Telefon hafızası 128 GB. Ancak, otomatik yedekleme açık durumda. Yine de telefona güveniyorum. Sizce nasıl yaptığım şey?

Ben Cloud ve yerel depolamanın en azından fotoğraf ve belgeler gibi kişisel şeylerde senkron ilerlemesi gerektiğini düşünüyorum ama tercih ettiğiniz Cloud servisinin güvenirliği ve belirlediğiniz şifreler önemli. Verilerimi kaybetmeyeyim derken başkalarıyla da psylaşmak istemem.

Ben Cloud ve yerel depolamanın en azından fotoğraf ve belgeler gibi kişisel şeylerde senkron ilerlemesi gerektiğini düşünüyorum ama tercih ettiğiniz Cloud servisinin güvenirliği ve belirlediğiniz şifreler önemli. Verilerimi kaybetmeyeyim derken başkalıryla da psylaşmak istemem.
Drive'dan sorun çıkacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı