RAID0 Yapmanın Riski Var Mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni bir SSD almayacağım, 1 TB'lık güzel bir HDD almayı düşünüyorum. Bilgisayarımı formatlayıp Windows 8.1 kuracağım. Böylece SSD'den daha da verim almayı umuyorum. Bir kaç soru daha sorup konuyu kapatabiliriz, bu Samsung Magician programında belirttiğiniz RAPID Modu devamlı aktif olarak kullansam SSD'ye uzun vadede bir zararı olur mu? Aynı sorum OS Optimization ayarı içinde geçerli.

Son yapmış olduğum testi buradan gönderiyorum, rakamlar fena değil gibi. Sizin de bir göz atmanızı istiyorum, yalnız benim bilgisayarın açılışı 40 saniye kadar sürüyor, kapanış daha kısa. Bunu o kadar dert etmiyorum ama bir türlü çözemedim, bağlantı ayarları falan tamam, BIOS ayarları da aynı şekilde ama bir türlü yapamadım. Bilgisayarı temizledim, açılış programlarını bayağı bir kapattım ama olmadı ve son olarak ben bunu Windows 7'e bağladım. Sanırım bu sorundan Windows 8.1 kurunca kurtulacağım gibi.
Sizin fikriniz nedir?

Test sonuçlarım;

Eki Görüntüle 517

Değerler çok iyi. RAPID Modun ve OS Optimization denetlemesinin SSD'ye - değil + avantajı var. Yani SSD'nin ömrünü uzatmaya yardımcı olacak işlevlerdir. 40 saniyede açılması tamamen Windows 7'nin kendi beceriksizliğidir. :)

Konu arkadaşım SSD yerine 1TB HDD almasına karar vermesinden dolayı kapatılmıştır.
@byanigli Size de teşekkür ediyorum. Kısa ve öz bir biçimde RAID konfigürasyonunu paylaştığınız için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı