RAM CL Değerini Öğrenme

Alp2423

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar laptopta RAM'i yükseltmeye karar verdim. Bu konuyla alakalı araştırma yaptım ancak takıldığım 2 sıkıntı oldu bunlardan biri "RAM CL kaç" ? aşağıda verdiğim fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim yerde 8 turuncu olarak işaretlediğim alanda ise 7 yazıyor hangisini dikkate almalıyım karar veremedim.

Ayrıca 1066 MHz DDR3 sodimm Tipind bellek sayısı çok az olmak ile birlikte nedense satış siteleri CL kaç olduğunu belirtmemiş. Acaba CL uyumuna bakmadan MHz 1066 DDR3 RAM alsam sıkıntı olur mu ?

Ram.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence olmaz ama MHz değerlerinin aynı olmasına dikkat et.Anakartının ismini tam olarak yazarsan hangi MHz ram desteklediğini söyleyebilirim.

Ona göre de ram alırsın.

7.
Uyumsuzluk riski mevcut RAM'in aynısından almıyorsan her zaman için var, CLsi 7 bulsan bile.
Olabildiğince paralel özellikte ürün alarak riski azaltıyorsun.
1333 ya da 1600Mhz alsan da kullanabilirsin, 1066 bulamıyorsan.
1066'da çalışırlar fakat 1.5V olmaları önemli. Tabii bunlar için de uyumsuzluk riski geçerli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı