Çözüldü RAM Değişiminden Sonra CS:GO Mavi Ekran Hatası 0x00000116

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bartu Demirhan

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar bir laptopum var. Cs:Go açıyordu fakat bilgisayarla ilgili bir kaç sıkıntı yaşayıp babamın iş yerine yolladım orda RAM'leri yenilemişler yeni HDD takmışlar format attılar vb. şu an Cs:Go'yu indirdim eskiden çalıştığı halde şu an oyunu açınca mavi ekran veriyor çözümü ne olabilir geri yollayim mi? Cevap veren herkese teşekkürler.

Not: Bilgisayarı yollamadan önce oyun açılıyordu gerek donanımsal gerek yazılımsal sıkıntı yoktu.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır sorun ekran kartında. HDD'den şüpheleneceğim hiçbir belirti yok konuda. Mavi ekran da tamamen ekran kartı hatası. DDU ile NVIDIA ve Intel sürücüsünü güvenli modda kaldırıp Drivers | GeForce üzerinden güncel sürümü kurun. Eğer yine hata alırsanız -ki GT 540M'ler bir süre sonra mutlaka hata veriyor- ekran kartı bozuktur. Bu durumda cihazın teknik servise görünmesi gerekebilir.
Windows 8.1'e geçin. Güncel sürücüleri kurun.

Şu an 8.1'e geçmek gibi bir lüksüm yok arkadaşlar işi 7'den devam ettirmek zorundayım. Az önce Sistem'den bilgisayara derecelendirme vermeye çalıştım fakat yine mavi ekran aldım. Nedir bunun olayı? Neyi yenilemeliyim ekran kartı sürücüsü ise şu Nvidia'nın tasarladığı sistem programının adı neydi? Hatırlatırsanız sevinirim. Ekran kartımın sürücülerini kontrol edip geri döneceğim.

Evet gerçekten bunu seviyorum işte. Sürücüyü kurarken işlemi bitir dedim ve sonrasında Geforce Experience kurmasına izin verdim ardından bir mavi ekran daha. Sorun HDD'de sanırım?

Not: Ekran kartı GT540M
İşlemci: i5 2410 2.3GHz
RAM: 4GB
HDD: Servise yollanınca beyin eksikliği yaşadığını düşündüm arkadaş 320GB'lık orijinal HDD'yi formatlarken yaktığını ve yerine 225GB'lık başla bir HDD taktığını belirtti. Ayrıca bilgisayarın 'uçak gibi' olduğunu da söylemese olmazdı. Daha bir kere bile test etmediği bilgisayarı muhteşem zekayla bana yolladı ve büyük ihtimalle HDD sıkıntısından dolayı bunları yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır sorun ekran kartında. HDD'den şüpheleneceğim hiçbir belirti yok konuda. Mavi ekran da tamamen ekran kartı hatası. DDU ile NVIDIA ve Intel sürücüsünü güvenli modda kaldırıp Drivers | GeForce üzerinden güncel sürümü kurun. Eğer yine hata alırsanız -ki GT 540M'ler bir süre sonra mutlaka hata veriyor- ekran kartı bozuktur. Bu durumda cihazın teknik servise görünmesi gerekebilir.

Çözüm
Nvidia sürücüsünü kaldırdım Intel'e dokunmadım. Nvidia'yı ise bir daha geri orjinal sürücüsüyle yüklemedim. İkisini de kaldırıp geri yüklemeyi deneyeceğim. Teşekkürler.
Fakat anlamadığım bir konu: Ben bilgisayarı servise yollamadan önce Nvidia denetim masası açılmayıp öyle bir aygıt yok diyordu fakat mavi ekran sıkıntım yoktu şimdi Nvidia denetim masası açılıyor fakat mavi ekran alıyorum. Gerçekten anlamıyorum...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı