RAM Hızını 3000MHz'e Alınca CPU Fan Hızlanıyor

BIOS'ta CPU fan hızı ayarı bulunmuyor(o grafikli olan arayüz yok yani). MSI Command Center ile ayar yaptığımda ise yeniden başlatmalarda ayarlarım sıfırlanıyor. Çözüm için yardımcı olabilecek var mı?
NOT: BIOS sürümüm MSI sitesindeki en son sürüm.
MSI'nın yeni CLICK BIOS arayüzünde bu ayar artık bulunmuyor. Eski arayüzü içeren eski bir BIOS sürümüne anakartın Flashback özelliği ile düşüreceksin (USB ile olmuyor). Ben bu şekilde çözdüm.
B450M Mortar 7B89v18 sürümü ile yeni arayüze geçmiş. Ondan bir önceki sürüm olan 7B89v17'i kur.

MSI'nın yeni CLICK BIOS arayüzünde bu ayar artık bulunmuyor. Eski arayüzü içeren eski bir BIOS sürümüne anakartın Flashback özelliği ile düşüreceksin (USB ile olmuyor). Ben bu şekilde çözdüm.
B450M Mortar 7B89v18 sürümü ile yeni arayüze geçmiş. Ondan bir önceki sürüm olan 7B89v17'i kur.
7B89v1D versiyonunun açıklamasında "- Improved system smart fan function. " yazıyor fanla ilgili düzenlemelerin yapılmış olması lazım aslında. Ben şuan bu anakartı kullanıyorum ve A-XMP 2 açık bir şekilde sıkıntısız çalışıyor (3000 mhzlik 4 adet ram var.) Sadece biostan kaynaklı da olmayabilir. Chipset sürücüsünü en güncel versiyonda kullanıp kullanmadığınıza bakmanızı öneririm. Bazen windows 10 kaynaklı problemlerde ortaya çıkmakta. Amd ryzen master üzerinden de kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı