RAM ışıkları senkronize değil

raster

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Şu an bilgisayarimda cok degişik bir sorun var. Oncelikle dun biligsayari kurdum. Ondan sonra driverlari falan yukledim yani AMD'nin chipset Driver'ini indirdim. İndirdikten sonra bir baktim ekran kartinin isigiyla fanlarin isiklari senkronize olmustu. Ama buradaki sorun ekran kartinin ARGB kablosunu takmadigim halde senkronize olmalari. Sonra PC'yi yeniden baslatinca senkronizeleri bozuldu. Ve soyle bir durum var. Fanlarin yazilimi yok zaten MSI Center'dan kontrol ediliyor. Bir de soyle bir sorun var. RAM'ler birbiriyle senkronize yanmiyor ve onlarinda yazilimi yok. MSI Center'dan kontrol ediliyorlar hepsi. RAM'lerin zaten senkronize olma ihtimali yok ARGB degil ama tek sormak istedigim şey su, ARGB coklayicisi alip ekran kartini da ARGB kablosuyla bağlarsam fanlarla senkronize olur mu?

Bahsettiğin donanımların marka modeli nedir?

Hocam ekran karti Sapphire ve fanlar sizinkinden (Arctic P12). Hatta soyle bir durum daha var. Mesela şu an bende 3 tane fan var. Disi erkek yontemiyle baglarsam sadece anakarta pinini taktigim fan senkronize calisiyor. Ama ben soyle bir şey yaptim. Arkadaki egzon fanini ondeki fanin bir tanesine bagladim. Sonra da o ondeki iki fani 2 ayri pine taktim. Bu sayede de ondeki iki fan birbiriyle senkronize oldu. Yani benim buradan anladigim fanlarin hepsini senkronize etmek istersem ARGB coklayici almam lazim. Ama ekran kartini hala anlamis degilim. ARGB kablosu takmadan kendi kafasina gore bazen arkadaki fanla bazen ondeki 2 fana senkronize oluyor. Ama sanirsam ARGB coklayiciya hepsini baglarsam sorun kalmayacak.

Egzoz fanla öne taktığın fanların ARGB kablolarını birbirine bağladığında sorunun çözülmesi lazım. Sadece ARGB kablosunu taktığın fan uygulama ile kontrol edilmesi ilginç geldi. Temassızlık olma ihtimali olabilir mi?

Egzoz fanla öne taktığın fanların ARGB kablolarını birbirine bağladığında sorunun çözülmesi lazım. Sadece ARGB kablosunu taktığın fan uygulama ile kontrol edilmesi ilginç geldi. Temassızlık olma ihtimali olabilir mi?

Yok hocam MSI Center'dan hepsini kontrol edebiliyorum zaten ama klasik moddayken yani MSI Center'da Rainbow modundayken senkronize olmuyolar yoksa MSI Center'daki muzik modunda veya diger renk modlarinda kontrol edilebiliyorlar. Tek sorun egzozdaki fanin digerleriyle Rainbow modunda senkronize yanmamasi. O sorunun da kaynagini buldum gibi. Eger coklayici alirsam deneyecegim. Ayrica fani da onerdiginiz icin teşekkürler gercekten cok sessiz ve guzel calisiyor. Renkleri de cok guzel :)

Yeni konular

Geri
Yukarı