RAM kullanımı çok yüksek

Enis Keskin

Femtopat
Daha fazla  
1622111989722.png

8 GB RAM 2666 MHz RAM kullanıyorum arkada doğru düzgün program bile açık değilken nasıl bu kadar fazla RAM kullanabiliyor anlayamadım.

1622112067545.png

Yakında zaten RAM takviyesi yapacağım ama o zamana kadar oyunlarda ani FPS dropları yemek istemiyorum 8 GB RAM'in nasıl %75-80'ini kullanabilir? Daha oyun bile açık değil, saçmalık. Nasıl azaltabileceğim konusunda arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome açık, Discord açık, Steam açık, Epic games açık. Chrome'da fazla sayfa açmış gibisiniz. Görev yöneticisinden Chrome'u kapatıp, tekrar açın.

Chrome açık, Discord açık, Steam açık, Epic games açık. Chrome'da fazla sayfa açmış gibisiniz. Görev yöneticisinden Chrome'u kapatıp, tekrar açın.
Onlarda kullanıyor tamam da, Masaüstü Pencere Yöneticisinin kullanımı hiç normal değil.

Şöyle söyleyeyim boşta iken (bilgisayarı kapatıp açarsam ve herhangi bir program açmazsam)
%45-50 civarında dolanıyor. Bu da 3.5-4 GB RAM yapar. Birkaç kişide baktım boşta 2 GB kullanıyor.
PC'nin özellikleri genel olarak iyi. Başlangıçtan neredeyse her şeyi kapattım. Hala böyle özellikle o masaüstü pencere yöneticisi beni deli ediyor 1.5 GB kullanım gördüğü oluyor tek başına.

Geri
Yukarı