RAM MHz değeri farklı

HasanEsq

Hectopat
Yer
Adana
Anakart
MSI 760GM-P23 (FX)
Dostlar eski bir bilgisayar var elimde kardeşime vereceğim. 4 GB RAM var içinde. Ben 8 yapayım 4x2 olsun diyordum. Bilgisayar eski olunca aynı RAM bulmak zordu ama bir tane buldum. Fakat ikisi de aynı marka iken yani aşağıdaki aynısı bu bilgisayarda var fakat 1066MHz anakart mı değeri düşürüyor yoksa aynı RAM değil mi? Alsam 8 olur mu 1333MHz olanı yardımcı olursanız güzel olur.

Kingston KVR1333D3N9/4G 4 GB DDR3​

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 30
MHz değerleri küçük olana göre eşit şekilde çalışır 1066MHz ise küçük olana göre çalışır 1066'da devam ederler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı MHz RAM'lar çalışır. Anakartınızın kaç MHz RAM'a kadar desteklediği de tabii ki önemli. Bir taktığınız RAM 1600 MHz, diğeri de 1300 MHz olsun. 1300 MHz RAM'a göre çalışır benim bildiğim, pek stabil olmaz.
Bunu alırsam 8 GB olurlar mı yani?
Eğer kasanızda yeterince RAM slotu varsa takabilirsiniz tabii ki. CL değeri ve anakartınızın kaç MHz RAM'a kadar desteklediği de tabii ki önemli.

Farklı MHz RAM'lar çalışır. Anakartınızın kaç MHz RAM'a kadar desteklediği de tabii ki önemli. Bir taktığınız RAM 1600 MHz, diğeri de 1300 MHz olsun. 1300 MHz RAM'a göre çalışır benim bildiğim, pek stabil olmaz.

Eğer kasanızda yeterince RAM slotu varsa takabilirsiniz tabii ki. CL değeri ve anakartınızın kaç MHz RAM'a kadar desteklediği de tabii ki önemli.

RAM slotu var anakart DDR3 800/1066/1333 bunları destekliyor alırsam 8 olur sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@HasanEsq evet RAM'iniz 8 olur. Olmaz demiyorum ama 1333 MHz RAM, 1333 MHz RAM olarak çalışmaz. Yanındaki MHz'lere göre çalışır, stabil olmaz. Demek istediğim o, RAM'iniz 8 olur ama o konuda şüpheniz olmasın.

@HasanEsq evet RAM'iniz 8 olur. Olmaz demiyorum ama 1333 MHz RAM, 1333 MHz RAM olarak çalışmaz. Yanındaki MHz'lere göre çalışır, stabil olmaz. Demek istediğim o, RAM'iniz 8 olur ama o konuda şüpheniz olmasın.
Ya 8 olsun yeter çocuğun oynayacağı oyunlar yüksek sistemler istemez heralde yeterli olucaktır teşekkürler.

Geri
Yukarı