RAM slotu bazı RAM'leri çalıştırmıyor

Mrtbrkts

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba çok değişik bir durumla karşınızdayım. Yaklaşık bir aydır laptopum bazen açılıyor bazen açılmıyordu (açılmadan kastım laptopa güç geliyor ışıklar yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyordu BIOS ekranı da dahil). İnternetten araştırınca denediğim çözümler arasında RAM'lerin yerini değiştirip tekrar deneyin vardı. Değiştirdim denedim ve hakikaten oldu. Sonra RAM'leri tek tek takıp bir de öyle deneyeyim dedim hatanın nedenini bulmak için. İlginç bir şekilde RAM'arden bir tanesi her iki slotta da çalışırken diğeri sadece bir slotta çalışıyor. Slot bozuk desek diğer RAM'i çalıştırmaz. RAM bozuk desek o RAM tek başına diğer slotta çalışmaz anlam veremedim bir türlü. Sizce bu sorun neyden kaynaklanmaktadır?

Bilgisayar Lenovo Z500 RAM'lerin biri 4 GB diğeri 2 GB. 2 GB olan her iki slotta da çalışırken 4 GB olan sadece bir slotta çalışıyor. Dipnot: RAM'larin saat frekansları markaları falan birebir aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı