RAM takınca CPU LED'i yanıyor ve ekran gelmiyor

Yavuz45

Decapat
Daha fazla  
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600G
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta yeni APU bir sistem topladım. RAM'lari da daha dün geldi taktığımda CPU LED'i yanıyor ve ekran gelmiyor. Ardından RAM'leri söküp diğer bilgisayarımın RAM'ini taktığımda PC görüntü geliyor. Bir de bu yeni gelen RAM'leri diğer bilgisayarıma taktığımda ise dram LED'i yanıyor ve onda da görüntü gelmiyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri tek tek takıp deneyin. Bir de slotlarını değiştirin tek tek denerken de.
Bozuk olma olasılığı var.
Ben de bir ara aldığımda dediğiniz şeyleri yaşadım 15 gün geçmediği için geri gönderdiğimde tekinin bozuk olduğunu öğrendim.
Bazen uç kısmını da silgi ile silmekle de çözebiliyor.

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta yeni APU bir sistem topladım. RAM'lari da daha dün geldi taktığımda CPU LED'i yanıyor ve ekran gelmiyor. Ardından RAM'leri söküp diğer bilgisayarımın RAM'ini taktığımda PC görüntü geliyor. Bir de bu yeni gelen RAM'leri diğer bilgisayarıma taktığımda ise dram LED'i yanıyor ve onda da görüntü gelmiyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

RAM'lar sistemin Max RAM miktarından fazla olabilir mi?

Ya da CL değerleri uyuşmuyordur sistem için ya da voltaj.

Belkide sorunludurlar.

Arkadaşlar dediklerinizi yaptım olmadı BIOS'u güncelliyorum güncellendikten sonra tekrardan deneyeceğim olmadı iade edeceğim.

Geri
Yukarı