RAM takınca PC açılmıyor

439811

Decapat
Merhaba Crucial 8x2 16 GB RAM var, yakın arkadaş hediye aldığım RAM'i aynı marka ve model olan 8 GB daha takacağım fakat sisteme açınca 1 uzun 2 kısa bip sesi alıyorum görüntü gelmiyor. Çıkarınca RAM'i düzeliyor. Sorun neden kaynaklıdır? Bip sesi ise ekran kartı arızasından kaynaklı olduğunu söylüyor. RAM'i çıkarınca neden sorun gidiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
ryzen 2600x işlemci kullanıyorum ramler 3000 mhz 550w 2 aylık fsp güç kaynağı kullanıyorum
farklı sitede araştırma yaptım x570 anakart ve b450 anakartlarda 1ve 3 slotlara ram takılınca benzer sorunları yaşayanlar varmış 2 ve 4 slota takınca düzeliyormuş benim ramler şuan 2 ve 4 slota takılı ama 1 ve 2 slota takınca sorun olmuyor yine açılıyor bende, fakat 3 rami hangi slota takarsam takayım sistem açılmıyor
acaba ramler uyumsuz desem niçin bu zamana kadar mavi ekran kitlenme sorunları yaşamadım hayret sonrada getirdiğim rami tek taktım yine pc açıldı sorunsuz :D
Yani anakartimin 1 yıl garantisi kaldı sizce garantiye vermelimiyim vatan bilgisayardan aldım garantisi bitmeden göndermeli miyim sizce yoksa çözümler varmidir

Son düzenleme:

Geri
Yukarı