RAM Takviyesi Sonrası CPU Kullanımı Arttı

patuaid

Kilopat
Daha fazla  
Az önce RAM aldım. Önceden 8GB 1600MHz CL9 RAM vardı. 4GB 1600MHz CL10 RAM ekledim. Voltaj değerleri 8GB RAM için 1,25-1,50-1,65 yazıyordu. 4GB için ise 1,5. BIOS'tan 1,5 volt'a çekip oyuna girdim. İşlemci önceden aynı oyunda %70 kullanılıyorken şu an %100 kullanılıyor. Normal mi?

Voltaj ayarlarını varsayılanlara getirip deneyin, CL değerleri aynı olan bir RAM alsaydınız keşke.

Voltaj ayarlarını varsayılanlara getirip deneyin, CL değerleri aynı olan bir RAM alsaydınız keşke.
Aynı RAM'i piyasada bulmak çok zor. Voltaj ayarlarını 1,25 yaptım. Bir sorun teşkil etmez, değil mi? Yeni aldığım RAM'in minumum voltaj'ı 1,5 olarak görünüyor.

Aynı RAM'i piyasada bulmak çok zor. Voltaj ayarlarını 1,25 yaptım. Bir sorun teşkil etmez, değil mi? Yeni aldığım RAM'in minumum voltaj'ı 1,5 olarak görünüyor.
Sistem kararsızlığı ya da mavi ekran olmadığı sürece sorun yok diyebilirim. Ancak her durumda tam performans için CL değerleri konusunda aynı olması söyleniyor. Voltaj ayarları RAM'in istediği yönde BIOS uygular zaten.

Sistem kararsızlığı ya da mavi ekran olmadığı sürece sorun yok diyebilirim. Ancak her durumda tam performans için CL değerleri konusunda aynı olması söyleniyor. Voltaj ayarları RAM'in istediği yönde BIOS uygular zaten.
tamam teşekkürler hocam
RAM'ler ile ilgili bir sorun kalmadı fakat işlemci kullanımı %100'lere çıkıyor oyun oynarken. FPS de normalden daha düşük.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı