Çözüldü RAM Takviyesinden Sonra Sistem Kasması !?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İki farklı bios için default ayar ekranı ile ilgili resim gönderiyorum seninki hangisi ise ona göre yaparsın farklı bir bios ise mantık aynı. Default enterle ve save exit yap.

Hocam istediğiniz resim. Umarım doğru yerinkini atmışımdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk attığınız resimde "Slot #1" ve "Slot 2" sekmelerini resim atar mısın ?

Arkadaşım kusura bakma burada toplam belleği gösteriyor. Şu resimdeki kırmızı okla gösterdiğim yerdeki kısımlara tıklayıp bir ekran görüntüsü daha ekleyebilir misin?

Hem Mhz değerleri hemde CL değerleri farklı. Tam performans alamaman normal. Aldığın belleği takılı olan belleğine uygun olarak değiştir yada elindekileri satıp 2x2Gb Ddr2 Ram alabilirsin.

Evet değiştirme imkanın varsa değiştir. DDR2 800MHz CL5 bir RAM ile değiştir yada aynı RAM'den bir tane daha al 800MHz'li olanını çıkart. Son olarak doğru yerlere takıyorsun değil mi? ikisi de ya sarı slotlarda yada kırmızı slotlarda takılı olması lazım anakartını doğru bulduysam.

Anakartım doğru fakat ben aynı renklere takmıyorum birbirine yakın olup ısınmasın diye. Orda mı bir hata yapıyorum ? :O

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…