RAM tavsiyesi

Taydankafa

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım: Arkadaşlar herkese merhaba. Bilgisayarı iki ay önce aldım şimdi belirli birkaç işim için kullanıyorum.
Arada sanırım RAM'den kaynaklı takılma oluyor. Bu sebeple RAM'leri yükseltmeye karar verdim. Video montajı, ufak ufak yazılım işleri ile uğraşıyorum. Sizin de önerilerinizle 8 GB X 2 mi yoksa 16 GB X 2 mı almalıyım?
Bir de ne marka RAM kullanmalıyım?

cpu.png

Ekran görüntüsü 2024-02-15 175701.png

mainboard.png

memory.png

Şöyle ki, 16 GB RAM devri yavaştan tükeniyor artık. 16x2 almanız çok daha iyi olur. Ancak cihazınızda 2 tane slot var, yani 8 GB RAM'i kenara ayıracaksınız, o takılı olmayacak. Gördüğüm kadarıyla da RAM'leriniz düşük MHz'de çalışıyor. Onları da yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Sanırım şu RAM'ler uyumlu olur:

İlginiz için teşekkürler.

Şöyle ki, 16 GB RAM devri yavaştan tükeniyor artık. 16x2 almanız çok daha iyi olur. Ancak cihazınızda 2 tane slot var, yani 8 GB RAM'i kenara ayıracaksınız, o takılı olmayacak. Gördüğüm kadarıyla da RAM'leriniz düşük MHz'de çalışıyor. Onları da yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Sanırım şu RAM'ler uyumlu olur:

https://www.hepsiburada.com/crucial-ntb-16gb-3200mhz-ddr4-ct16g4sfra32a-p-hbv000019cm9z şu ürünle aralarında fark var mı?

Geri
Yukarı