RAM uyumluluğu

Ferit Akbulut

Kilopat
Yer
Halep
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar ekte görüldüğü gibi bir RAM'im var ben bir tane daha 8 GB RAM alıp 16 GB yapmak istiyorum ama aynısından piyasada yok nasıl bir RAM alırsam sorunsuz bir şekilde çalışır yardımcı olursanız sevinirim. (fotoğrafı büyütün)

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    161,1 KB · Görüntüleme: 34
DDR4 tip 2133 MHz hızında CL 15 bir RAM alabilirsiniz.

Örneğin bu RAM'i alabilirsiniz ;

Öncelikle herkese selamlar ekte görüldüğü gibi bir RAM'im var ben bir tane daha 8 GB RAM alıp 16 GB yapmak istiyorum ama aynısından piyasada yok nasıl bir RAM alırsam sorunsuz bir şekilde çalışır yardımcı olursanız sevinirim. (fotoğrafı büyütün)
Şu özellikte olmalılar :
  • 8GB
  • DDR4
  • 2133 mHz
  • CL 15
(Not : Bu özelliklerde olsa bile uyumusuzluk sorunu çıkabilir, iade edebileceğiniz yerden alsanız iyi olur.)

Uyumsuzluk sorunu bildiğim kadarıyla çok nadir oluyor. YouTube'da bir sürü video var bu konuyla alakalı. Farklı marka, farklı MHz ve farklı CL olsa bile izlediğim videolarda hiçbir sıkıntı çıkmadı. Tek dikkat etmeniz gereken şey MHz'si düşük olan RAM'in MHz'si baz alınıyor diğer RAM için de bilginize.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı