RAM ve CPU'nun sabit calismasi

Taylan01

Decapat
Resimde gördügünüz üzere 1 tane CPU Core genelde %90 ile %100 arasi calisiyor ve CPU hep 4500MHz'de calisiyor.

RAM ise baska bir konu cünkü benim RAM 3200MHz, anakartta destekliyor ama oyunlarda 4007 MHz calisiyor neden acaba? Cünkü oyunlarda kasma yasiyorum sebebi bunlar olabilir mi?

78910883_2428720550788766_6589063951911223296_n.jpg

O, GPU'nun "Memory Clock" değeri yüksek ihtimalle. CPU'nun sürekli en iyi performansla çalışması, iyi bir soğutma sağlanmışsa hiçbir sorun teşkil etmez. Yalnızca daha fazla elektrik çekecektir boşsa çalışsa bile. Ama ben de her zaman en yüksek performansta çalışmasından yanayım. Kimileri hala çok stabil çalışmadığını söylüyor güç tasarrufu modunda. Güç tasarrufu dediğime bakma, ben öyle adlandırdım. Eğer sen CPU'nun sürekli aynı hızda çalışmasını istemiyorsan ve ayarları ona göre yapılandırırsan, oyunlarda drop yaşayabilirsin durduk yere. Bu da işlemcinin anlık olarak hızını düşürmesinden kaynaklı olacaktır. AMD'de bu sorun biraz daha fazla Intel'e göre.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı