RAM ve SSD yükseltmesi

Makaleler
15
Değerli forum üyeleri; bilgisayarımı aldıktan 3 sene sonra RAM belleğini yenilemek içimden geçti. Bilgisayarımda halihazırda bulunan RAM bellek pek bilinen bir marka değil. (Micron Technologies.) Kingston DDR4 2400 MHz mi yoksa Samsung RAM bellek mi? Not: CL 15. 8+4 GB olarak kullanacağım.
SSD konusuna gelince ise M.2 SATA slotum olduğu için Kingston A2000 250GB almayı düşünüyorum. Ve SATA3 SSD olarak ise 860 veya 850 Evo düşünüyorum. Uygun mudur?
Uzun vadede değiştirmeyeceğim için şimdiden fırsatını bulmuşken yenilersem iyi olur diyorum. Olur mu? Ayrı olaraktan maliyeti ne kadar olabilir?
İyi forumlar.

Son düzenleme:
Değerli forum üyeleri; bilgisayarımı aldıktan 3 sene sonra RAM belleğini yenilemek içimden geçti. Bilgisayarımda halihazırda bulunan RAM bellek pek bilinen bir marka değil. (Micron technologies.) Kingston DDR4 2400 MHz mi yoksa Samsung RAM bellek mi? Not: CL 15. 8+4 GB olarak kullanacağım.
SSD konusuna gelince ise M.2 SATA slotum olduğu için Kingston A2000 250GB almayı düşünüyorum. Ve SATA3 SSD olarak ise 860 veya 850 Evo düşünüyorum. Uygun mudur?
Uzun vadede değiştirmeyeceğim için şimdiden fırsatını bulmuşken yenilersem iyi olur diyorum. Olur mu? Ayrı olaraktan maliyeti ne kadar olabilir?
İyi forumlar.
Yanlış bilmiyorsam Micron, şu an piyasadaki bir çok ekran kartı, ram vs. birçok ürünün olmazsa olmaz parçalarının yıllardır üreticisi. Ramin iyi yani rahat ol. Yenileme olarak M2 çin A200 modeli gayet iyi ve kronik sıkıntısı yok. Eğer kasa içinde ısınma fazla ise M2 tavsiye etmem. SATA3 için ise benim de kullandığım 860 EVO tavsiyemdir, ömürlüktür. Anakart modeli verebilirsen ramde detaylı yardımcı olurum.

Hocam frekans ve CL değerleri uygun ise iki markada iyidir. Ben Kingston kullanıcısıyım. Memnunum. Samsung Evo serisini tavsiye ederim. Ben uzun süredir 840 Evo kullanıcısıyım.

Hocam anakartım Dell Inc. 0WJFVC olarak geçmekte. Laptop.
Hocam frekans ve CL değerleri uygun ise iki markada iyidir. Ben Kingston kullanıcısıyım. Memnunum. Samsung Evo serisini tavsiye ederim. Ben uzun süredir 840 Evo kullanıcısıyım.
Haklısınız.
CL15 olan bir 4 ve 8GB RAM bellek alacağım. Anakartı bulamazsınız internette. Boş yere kendinizi yormayın. Sağlam kart ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı