RAM ya da slotun bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

onurlu sorular

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar 8 GB destekli 4 slotlu anakartım var üstünde 3 slotunda RAM'ler var bilgisayari açmak için tuşu bastım hafif bir yanık kokusu geldi hemen kapadım. Tekrar açınca 3 kere uzun bip sesi geldi ve bilgisayar açılmadıtek tek denedim skorlarını yerlerini değiştirerek taktım sildim nafile acaba slotumu RAM'leri bozuk slot bozuk olsa gene bip sesi yapar mı? (Başlık ramleri yada slotun bozuk olduğunu nasıl anlarım olacak admin duzeltemedim düzeltirmisin rica etsem)

Çok basit.
Sandığınızdan daha kolay.
Ayrıca, buzzer veya Debugger varsa sizlere yardım edecektir.

Liste:
  1. Hedef RAM seçilir.
  2. Sonra, anakart üstünde bulunan bütün slotlara takılarak test edilir.
  3. Eğer, tüm slotlar aynı sonuç veriyorsa RAM bozuktur.
  4. Fakat A1 slotu içinde çalışan RAM A2 içinde çalışmıyorsa slot bozuktur.

Çok basit.
Sandığınızdan daha kolay.
Ayrıca, buzzer veya Debugger varsa sizlere yardım edecektir.

Liste:
  1. Hedef RAM seçilir.
  2. Sonra, anakart üstünde bulunan bütün slotlara takılarak test edilir.
  3. Eğer, tüm slotlar aynı sonuç veriyorsa RAM bozuktur.
  4. Fakat A1 slotu içinde çalışan RAM A2 içinde çalışmıyorsa slot bozuktur.

Merhabalar. Benim de size sorum olacaktı izninizle.ben de ddr2 kingston ram var 2+2 şeklinde bunlarun bir tanesi 2 gün sonra bozuldu galiba pc hiç açılmadı.bozuk olanı çıkarıp diğer slota taktım yine aynı durum.benim eski kingston 1gb ram takınca hiçbir sorun olmuyor bu durum 2 ayrı satın aldığım ram de de böyle oldu.sizce sorun gerçekten ram midir?

Merhabalar. Benim de size sorum olacaktı izninizle. Ben de DDR2 Kingston RAM var 2+2 şeklinde bunlarun bir tanesi 2 gün sonra bozuldu galiba PC hiç açılmadı. Bozuk olanı çıkarıp diğer slota taktım yine aynı durum. Benim eski Kingston 1GB RAM takınca hiçbir sorun olmuyor bu durum 2 ayrı satın aldığım RAM de de böyle oldu. Sizce sorun gerçekten RAM midir?

Hocam yazıdan bir şey anlamadım fakat eğer RAM slotu bozuk olsaydı anakart uyarı sesi verirdi senin ya MHz'ler anakarttan farklı olduğu için açılmıyor ya da RAM'ler bozuk yoksa açmazdı 1 GB olanı.

Hocam selam hortlatıyorum ama sorunu çözebildiniz mi? H110M Pro VD anakartım var CPU Zden baktığımda 3 slotunda 8 GB 2133 MHz RAM'im vardı. Yanına aynı marka 4 GB 2133 MHz RAM daha aldım ama diğer slota taktığımda kasaya güç geliyor ama monitöre güç gelmiyor. Önceden takılı olan 8 GB RAM'ımı diğer slotlara takınca da 8 GB RAM yerine yeni aldığım RAM'ı takınca da aynı sonuç aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı