RAM yükseltme yaparken CL önemli mi?

AKBABUŞ06

Femtopat
Daha fazla  
Laptopumda 4+4 8 GB RAM takılı. Ben bunu 8+8 16 GB RAM'e yüksetmek istiyorum. Bunu yaparken takacagım MHz degeri CL degeri sökecegim RAM'le aynı olmak zorunda mı daha hızlısını takabilir miyim? Pek anlamıyorum bu işlerden.

Laptopumda 4+4 8 GB RAM takılı. Ben bunu 8+8 16 GB RAM'e yüksetmek istiyorum. Bunu yaparken takacagım MHz degeri CL degeri sökecegim RAM'le aynı olmak zorunda mı daha hızlısını takabilir miyim? Pek anlamıyorum bu işlerden.

Laptopunun marka modelinin kaç MHz RAM desteklediğini öğren önce sonra RAM al.

Eğer var olan bir RAM'e ekleme yapmak istiyorsanız, aynı marka ve aynı model almanız gerekiyor.
Tamamen RAM yenilemesi yapacaksanız, kit halinde aynı marka model ve seriden almanız gerekiyor. Tabii ki anakart ile uyumunu da göz önünde bulunduracaksınız. Farklı markalardan da alabilirsiniz fakat kumar oynamak gibi olur. En sağlıklısı aynı marka, aynı model, aynı CL, aynı MHz.

Laptopunun marka modeli nedir?

Acer Aspire E5-553G-T7Q5
İşlemci: AMD A10-9600p with Turbo Core technolog up to 3,30 GHz.
Ekran kartı: AMD randeon R8 M445DX with 2 GB dedicated VRAM.
RAM: 4+4 8 GB RAM CPU-Z ile baktıgında 2400 MHz görev yöneticisinden baktıgımda 933 MHz gösteriyor anlamadım.
Depolama: 1000 GB HDD.
Siz biliyorsanız en fazla kaç GB RAM destekliyor MHz degeri kaç olmalı CL kaç olmalı yardımcı olur musunuz?

Acer Aspire E5-553G-T7Q5
İşlemci: AMD A10-9600p with Turbo Core technolog up to 3,30 GHz.
Ekran kartı: AMD randeon R8 M445DX with 2 GB dedicated VRAM.
RAM: 4+4 8 GB RAM CPU-Z ile baktıgında 2400 MHz görev yöneticisinden baktıgımda 933 MHz gösteriyor anlamadım.
Depolama: 1000 GB HDD.
Siz biliyorsanız en fazla kaç GB RAM destekliyor MHz degeri kaç olmalı CL kaç olmalı yardımcı olur musunuz?

Burada uyumlu ram ve ssd'ler yer alıyor . Bu siteden alışveriş yapınca seni arayıp aldığın ram veya ssd'nin uyumlu olup olmadığını söylüyorlar . Sitedeki Bigboy markası sadece samsung dram kullanır .

Bundan 2 tane alsan 16 GB yapmış olursun oda uzun süre yeter. Uyum sorunu yaşamazsın.

https://www.google.com/maps/uv?pb=!...sAF1QipO2Grv2MgeQfAjr4CFZQxsM3yGaO6snKVoor9vU

Zaten bir arkadaşın yorumundaki resimde Bigboy kutusunda powered by samsung yazıyor.

Burada uyumlu RAM ve SSD'ler yer alıyor. Bu siteden alışveriş yapınca seni arayıp aldığın RAM veya SSD'nin uyumlu olup olmadığını söylüyorlar. Sitedeki bigboy markası sadece Samsung DRAM kullanır.

Bundan 2 tane alsan 16 GB yapmış olursun oda uzun süre yeter. Uyum sorunu yaşamazsın.

https://www.google.com/maps/uv?pb=!...sAF1QipO2Grv2MgeQfAjr4CFZQxsM3yGaO6snKVoor9vU

Zaten bir arkadaşın yorumundaki resimde bigboy kutusunda powered by Samsung yazıyor.

Çok teşekkür ederim sağ olun yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı