RAM yükseltmesinden sonra mavi ekran hataları ve oyun çökmeleri

Burhan11903

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 8 GB 2400 MHz'lik RAM'den 2x8 GB 3200 MHz RAM'e geçtim ve bunları da anakart kılavuzunda belirttiği slotlara taktım. Lakin bu yükseltmeden sonra mavi ekran hatası ve oyunlardan crash verip atma hataları ile karşılaşmaya başladım. Bu sorunları kalıcı olarak nasıl çözebilirim?
Not: Anakartımda 4 adet RAM slotu var ve ben de kılavuzda belirttiği gibi DIMM 2 ve DIMM 4 Slotlarına taktım.
Minidump dosyasını analiz edip sorunun kaynağını bildirirseniz çok sevinirim: Yeni klasör.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
EAC ve Vanguard ve BattlEye'ı kaldırın. Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Afterburner ile herhangi bir işlem yaptıysanız sıfırlayın ve uygulamayı kaldırın. Ayrıca BIOS'unuz da eski, güncelleyin.

Ayrıca diskinize HD Tune ile (quick scan ayarı kapalı bir şekilde) hata ve sağlık taraması yapın.

EAC ve Vanguard ve BattlEye'ı kaldırın. Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Afterburner ile herhangi bir işlem yaptıysanız sıfırlayın ve uygulamayı kaldırın. Ayrıca BIOS'unuz da eski, güncelleyin.

Ayrıca diskinize HD Tune ile (quick scan ayarı kapalı bir şekilde) hata ve sağlık taraması yapın.
EAC dediğiniz hangi program acaba ? Programlarda göremedim de

Geri
Yukarı