RAM'de olması gereken MHz işlemcisi ve üreticisi aynı olması mı gerekli?

Bir konu açtığımda Recep abi konuya dahil olup yanıt verdi çalışıyor ancak uyum ne kadar bilmiyorum konuyu incelemenizi tavsiye ederim.

XMP açabildiysen, oyunlarda drop olmuyorsa, anormal bir şeye rastlamadıysan sorun yoktur.

XMP açabildiysen, oyunlarda drop olmuyorsa, anormal bir şeye rastlamadıysan sorun yoktur.

Diyorum ki 2 Hynix çipli işlemci kullansam 8 GB'lık 2 adet frekans gecikme değerleride aynı sorunsuz olur mu XMP desteği ile. Bir oyunda adı valoran sadece yaşadığım oyun optimizasyonu ile ilgili drop sorunu mevcut. RAM takmadan önce de böyleydi yani.

Diyorum ki 2 Hynix çipli işlemci kullansam 8 GB'lık 2 adet frekans gecikme değerleride aynı sorunsuz olur mu XMP desteği ile.
Şuan kullandığın da sorun yoksa uğraşma. Çünkü sadece çip markası değil modeli de önemli. Çip çeşidi de fazla, o yüzden uğraşma sorun yoksa şuan.

Şu an kullandığın da sorun yoksa uğraşma. Çünkü sadece çip markası değil modeli de önemli. Çip çeşidi de fazla, o yüzden uğraşma sorun yoksa şu an.

Mantıklı elimde 2 adet ekstra bir PC daha var ondan desteklerdimde böylede iyi zaten RAM aldıktan sonra 80 TL zamlanmış şansımıza.

Geri
Yukarı