RAM'den koku geliyor

Rasho01

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben geçen cuma bilgisayarımı kapattım. Sonra köye gittim. Köyden de dün geldim ve de bilgisayarımı açtığımda monitöre ekran gelmedi ve de bilgisayar sürekli kendini yeniden başlatıyordu. Sonra kapattım ve de içini açtım. İçini açtığım zaman RAM'den çok kötü bir koku geliyordu. RAM'ı söktüm ve de slotta yanık izleri gibi bir şey vardı yardım eder misiniz?

Not: Kendi bilgisayarım değil arkadaşımın bilgisayarı.

IMG-20220629-WA0000.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben geçen cuma bilgisayarımı kapattım. Sonra köye gittim. Köyden de dün geldim ve de bilgisayarımı açtığımda monitöre ekran gelmedi ve de bilgisayar sürekli kendini yeniden başlatıyordu. Sonra kapattım ve de içini açtım. İçini açtığım zaman RAM'den çok kötü bir koku geliyordu. RAM'ı söktüm ve de slotta yanık izleri gibi bir şey vardı yardım eder misiniz?

Not: Kendi bilgisayarım değil arkadaşımın bilgisayarı.

Eki Görüntüle 1435623
Hocam ramler yanmış yüksek ihtimalle :(

Hocam ramler yanmış yüksek ihtimalle :(
Ama gördüğüm tek bir slotta yanık izi var. Ramlerin ikisinin de fotoğrafını çekebilir misiniz her açıdan? Yüksek ihtimalle ramlerde bir sıkıntı var ama...

Bilgisayarlar kapalı olsa bile güç kaynağına giden elektrik akımı üzerindeki anahtar kapalı konuma getirilmediği sürece devam eder. Sen evde yokken elektrik hattında bir problem oldu ki parçalara yanlış voltaj gitti. Aklıma getirdiğim olası senaryo böyle. Geçmiş olsun, güç kaynağının modeli neydi?

Bilgisayarlar kapalı olsa bile güç kaynağına giden elektrik akımı üzerindeki anahtar kapalı konuma getirilmediği sürece devam eder. Sen evde yokken elektrik hattında bir problem oldu ki parçalara yanlış voltaj gitti. Aklıma getirdiğim olası senaryo böyle. Geçmiş olsun, güç kaynağının modeli neydi?
Peki slota veya anakarta bir şey olmuş mudur?
Zaten slota bir şey olduysa anakartı da değiştirmeniz gerekir. Yeni ram almadan göremezsiniz bir şey olup olmadığını ama kanımca rame gelene kadar o fazla akım anakarta da zarar vermiş olabilir. test etmek için bir ram bulabilirsiniz illaki internet cafe vb. yerlerden.

Yeni konular

Geri
Yukarı