RAM'e voltaj vermeden Overclock yapmak zarar verir mi?

Stunter36

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, elimdeki G.Skill 2133 MHz RAM'i BIOS'dan hiçbir voltaj ayarına dokunmadan 2666 MHz yaptım şu anda masaüstünde sorunsuz kullanıyorum, bir sorun olur mu? Olursa nasıl anlarım?
1.2 Voltaj ram

Peki test edicem, birşey sormak istiyorum bunu bi tık daha üste çıkarsam ve bir hata olsa biosu mu sıfırlamam gerekir yoksa bilgisayar açılır garip tepkiler mi verir ? sizce bi tık üstünü denemeli miyim :D

birşey sormak istiyorum bunu bi tık daha üste çıkarsam ve bir hata olsa biosu mu sıfırlamam gerekir yoksa bilgisayar açılır garip tepkiler mi verir ?
Ona net bir şey diyemez kimse çünkü elindeki RAM'in sınırını kimse net bilemez.
Sistem açılıp mavi ekran da yiyebilir, veya direkt hiç açılmadan POST testini de geçemeyebilir. Veya Windows'ta sorunsuz kullanıp Memtest86'da hata çıkabilir, bunlar olabilecek şeyler.
sizce bi tık üstünü denemeli miyim
Denenebilir. RAM'lerin çipleri ne bilmediğim için net bir şey de diyemem, gittiği kadar dene.

Ona net bir şey diyemez kimse çünkü elindeki RAM'in sınırını kimse net bilemez.
Sistem açılıp mavi ekran da yiyebilir, veya direkt hiç açılmadan POST testini de geçemeyebilir. Veya Windows'ta sorunsuz kullanıp Memtest86'da hata çıkabilir, bunlar olabilecek şeyler.

Denenebilir. RAM'lerin çipleri ne bilmediğim için net bir şey de diyemem, gittiği kadar dene.
Teşekkür ederim, zarar ziyanı sevmem ama malın köleside değilim öğrenmek için denemek gerekiyor deniyeceğim :D

Teşekkür ederim, zarar ziyanı sevmem ama malın köleside değilim öğrenmek için denemek gerekiyor deniyeceğim :D
Voltaj arttırmadığın için çiplere zarar gelme gibi bir şey olmaz.
Gerçi 1.8 V falan denemediğin için çiplere zarar gelme olasılığı çok az, kafana takma sen onu.

Yeni konular

Geri
Yukarı