RAM'ı Çıkartıp Taktıktan Sonra Görüntü Gelmiyor

Alixf

Hectopat
Daha fazla  
RAM'ı çıkarıp taktım laptopta, açınca ekran daha gelmedi. Sildim üfledim diğer slota taktım ama yok ekran hala. Açılıyor fan dönüyor 20 sn sonra kapanıyor.

RAM'ı çıkarıp taktım laptopta, açınca ekran daha gelmedi. Sildim üfledim diğer slota taktım ama yok ekran hala. Açılıyor fan dönüyor 20 sn sonra kapanıyor.

RAM'lerin yuvasına denk gelen turuncu soketi silgiyle silin çift taraflı şekilde. Sonra peçeteyle tekrar silin ve tekrar deneyin.

Aynı problem bende de olmuştu her şeyi denedik olmadı sonuç olarak RAM'leri değiştirdik. RAM'lar sorunlu dediler değiştirme ayağına 6 GB'den 10GB'ye çıkarttım. Hiçbir yöntem işe yaramazsa bunu yap bence.

Ekleme: RAM slotlarının yerlerinin değişmesi, silgiyle silinmesi vs. işlemlerinin hepsini denedim.

RAM oturuyor mu kontrol edin. Eğer oturmadıysa çıkartın silgi ile silin geri takın. Eğer yine olmazsa BIOS pilini çıkartıp takın. Bende de oldu denedim işe yaradı. BIOS'da herhangi bir yeri ellemeden çıkış yaparak sistemi düzeltmiştim.

RAM oturuyor mu kontrol edin. Eğer oturmadıysa çıkartın silgi ile silin geri takın. Eğer yine olmazsa BIOS pilini çıkartıp takın. Bende de oldu denedim işe yaradı. BIOS'da herhangi bir yeri ellemeden çıkış yaparak sistemi düzeltmiştim.
Yok ya her şeyi denedim olmuyor. Alt tarafı ramı çıkarıp altına bakıcaktım o aradada fanı temizledim biraz ama yok açılmıyor pc. Ramı sonuna kadar itiyorum ama belki tam olmuyordur onu anlama şansım var mı.
Açtığın gibi BIOS'a girmeyi dene. Bir keresinde beni kurtarmıştı.
ekran gelmiyorki biosa girsem

Geri
Yukarı