Çözüldü RAM'i Söküp Takınca Laptop Kapandı ve Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertYksll

Hectopat
Geçtiğimiz günlerde meraktan Toshiba Satellite L650 model laptopumun RAM kapağını söktüm. Kapak çok tozlanmış sildim. Ardından RAM'lerden birinin tırnaklarını açtım lakin RAM'ı sökmeden tırnakları geri taktım. Kapağını kapatıp laptopu açmaya çalıştığım da açılmadı. Sanırım pili bitti deyip şarja taktım ve açıldı. Windows'tan RAM miktarını kontrol ettim, bir sorun yoktu 3 GB gözüküyordu. Laptopu kapattım. Aradan 1-2 saat geçti bilgisayarımı açıp oyun oynamaya başladım 15-20 dk. Sonra laptop kendi kendine kapandı. Açmaya çalıştığımda ışıkları yanıp geri sönüyor.
Ne yapabilirim?

Not: Sökerken bataryasını çıkartım.

Çözüm
Sorun çözüldü. Öncelikle üsteki slotta olan RAM'i söküp silgi ile sildim geri taktım, açılmadı. Sonra o RAM'i takmadan açtım bir sorun olmadı 1GB RAM ile açılıyordu. Sonra çıkartığım RAM'i tekrar güzelce sildikten ve de slota bir iki kere üfledikten sonra geri taktım. Şu an bir sorun yok, açılıyor.
Teşekkür ederim. :)
ram sokete tam oturmadıysa ram algılanmıyordur. ram olmadan sistem açılmaz tekrar sökün tozlanmıssa temizleyin ve tekrar takın. eğer varsa saç kurutma makinesinin sadece soğuk ayarıyla biraz hava tutun uzaktan ve tekrar takın sıcak ayarıyla aklınızdan bile geçirmeyin yakarsınız cihazı

Sorun çözüldü. Öncelikle üsteki slotta olan RAM'i söküp silgi ile sildim geri taktım, açılmadı. Sonra o RAM'i takmadan açtım bir sorun olmadı 1GB RAM ile açılıyordu. Sonra çıkartığım RAM'i tekrar güzelce sildikten ve de slota bir iki kere üfledikten sonra geri taktım. Şu an bir sorun yok, açılıyor.
Teşekkür ederim. :)

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı