RAM'i Takarken Zorlamanın Bir Zararı Olur mu?

Daha fazla  
RAM'in takılması için zorladım ama takamadım. Ardından, önce alt tarafını içine sokup, daha sonra üst tarafını girişe soktum ve iki yerden bastırdım. Çıt sesi geldi ve oturdu. Sizce zorlarken bir sıkıntı olmuş olma ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Slottaki çentik zorlandığı için takılmamıştır. Çentik ile anakart arasındaki kısıma bakılarak takılmalıdır.
Bios'tan RAM'i tanımış mı ona bakın.

Üzerine çıkıp tepinmediyseniz sıkıntı olmaz.Ayrıca zorlama kişiden kişiye değişir.7 yaşındaki yeğenimin zorlaması ile benim zorlamam farklılık gösterebilir.Ayrıca yeğenim PC bileşenlerinde bilgisiz olduğundan benim zorlamamdan daha fazla zorlayabilir öyle değil mi?

RAM'in takılması için zorladım ama takamadım. Ardından, önce alt tarafını içine sokup, daha sonra üst tarafını girişe soktum ve iki yerden bastırdım. Çıt sesi geldi ve oturdu. Sizce zorlarken bir sıkıntı olmuş olma ihtimali var mı?
Kafanıza takmanıza gerek yok. RAM pinleri ufak baskılarda bozulacak pinler değiller. Üstteki mesajda arkadaşın dediği gibi RAM tanınmış mı bakabilirsiniz. İçiniz rahat etsin. Ama sorun olmadığına eminim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı