RAM'in yanması diğer parçalara zarar verir mi?

Emr02

Picopat
Başta sorunun anakartta oldugunu dusunup anakartı yetkili servise gönderdim anakarttan görüntü aldıklarını yazmışlar aynı sorun devam edince RAM'a baktım sag alt kosesinde kucuk bir şişlik gordum yandığını sonradan fark ettim yani sizce RAM'in yanması anakart dışındaki parcalara zarar verimiş midir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-02-03-21-52-55-125.jpeg
    Screenshot_2021-02-03-21-52-55-125.jpeg
    77,9 KB · Görüntüleme: 70
RAM'i başka bir sistemde deneme şansınız varsa deneyiniz, bu tarz sorunlar RAM'den kaynaklı olabiliyor tabii ama emin olmakta fayda var.

Başka sistemde deneyemiyorsanız bile başka bir RAM bulup sağlam onu sisteminizde deneseniz de iş görür.
Fotoğrafı açamıyorum bu arada.

RAM'i başka bir sistemde deneme şansınız varsa deneyiniz bu tarz sorunlar RAM'den kaynaklı olabiliyor tabii ama emin olmakta fayda var.

Başka sistemde deneyemiyorsanız bile başka bir RAM bulup sağlam onu sisteminizde denesenizde iş görür.
Fotoğrafı açamıyorum bu arada.

Kesinlikle sorun ram'da fotograf acilmiyorsa netten baktım pek bilgim yok ama kondansatör kısmı yandı sanırım.

Hayır. Anakarttan bir parça zarar görseydi eğer bilgisayar da tek bir fan dahi dönmezdi. Fakat soket arıza yapmış olabilir düşük ihtimal de olsa.

Geri
Yukarı