RAM'ler 6000 MHz destekli anakartta 5600 MHz çalışıyor

kry07

Zeptopat
Daha fazla  
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F 3.7 GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek
Merhaba,

Fotoda gordugunuz uzere anakartim 6000MHz(OC) olarak gozukuyor. RAM'lerim ise 5600MHz. OC ibaresi, RAM'lerden tam performansi almasi icin overclock yapmam anlamina mi geliyor BIOS'tan? Yoksa hiçbir islem yapmama gerek yok mu?

MSI Pro A620M-E 6000MHz(OC) DDR5 soket AM5 M.2 HDMI VGA mATX anakart.
G.Skill 16 GB Ripjaws S5 5600MHz CL36 DDR5 siyah Single kit RAM X2.

1 e de tıklanmıyor zaten tek profil olarak 1 çıkıyor karşıma 4800 yazıyodu hep onda da

Hocam nasıl tıklanmıyor anlamadım ama o zaman F7 basıp Advanced Mode'a geçerek size attığım resimlerdeki üstteki biosa erişin. Orada da yazdığım gibi OC başlığı altındaki A-XMP menüsünden 5600'lü seçeneği seçerek kaydedip çıkın. Seçilememesi bence imkansız ama size seçmiyor gibi vs geliyor herhalde. İlk defa böyle bir şey duyuyorum çünkü.

Hocam tiklamisim sanırım şu an 5600 yazıyor ama bilgisayar açılmıyor düzgün. Işıklar yaniyor klavye filan yanıyor ekrana görüntü dakikalar sonra geliyor 3-5 dk. Çözümü var mıdır
Hocam nasıl tıklanmıyor anlamadım ama o zaman F7 basıp Advanced Mode'a geçerek size attığım resimlerdeki üstteki biosa erişin. Orada da yazdığım gibi OC başlığı altındaki A-XMP menüsünden 5600'lü seçeneği seçerek kaydedip çıkın. Seçilememesi bence imkansız ama size seçmiyor gibi vs geliyor herhalde. İlk defa böyle bir şey duyuyorum çünkü.

Hocam tiklamisim sanırım şu an 5600 yazıyor ama bilgisayar açılmıyor düzgün. Işıklar yaniyor klavye filan yanıyor ekrana görüntü dakikalar sonra geliyor 3-5 dakika çözümü var mıdır?

BIOS güncellediniz mi? Memory training sorunları yüzünden MSI'da geç açılma sorunları olabiliyor XMP açıldığında. Hala o durumlar devam ediyorsa sebebi o olabilir. BIOS güncel takip ederek çözüm beklemeniz gerekebilir. 5600 MHz bu işlemcinin çalıştırabileceği bir hız. Defektif bir RAM değilse gecikme sebebi budur.

Yeni konular

Geri
Yukarı