RAM'lerden kaynaklı mavi ekran hatası

Yiğit tomaç

Centipat

Online derslerden atıyor, derse bile doğru düzgün katılamıyorum. Arşivleme hatası veriyor, paylaşamıyorum ona da. Çözüm bulabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle soyliyeyim benim de arşivden dosya çıkarmada ve bazı oyunlarda mavi ekran hatası alıyordum Dual 4 GB + 4 GB RAM'lerim vardı test programıyla sıra sıra test ettim ve hangi RAM'in arızalı olduğunu buldum ve o RAM'i çıkardım yeni RAM aldım sorunum çözüldü.

Tek çözüm yenisini almak yani.

Aldığınız mavi ekranların nedeni RAM değil, ekran kartı. Ama RAM'de 1 tane bile hata çıksa o RAM'i değiştirmek zorundasınız. RAM değiştirin ve sorun devam ederse yeni dumpları paylaşırsınız.

Aldığınız mavi ekranların nedeni RAM değil, ekran kartı. Ama RAM'de 1 tane bile hata çıksa o RAM'i değiştirmek zorundasınız. RAM değiştirin ve sorun devam ederse yeni dumpları paylaşırsınız.

Sorunu çözmek için ne yapmam lazım ekran kartım AMD RX 5600XT yani driver yok 20.4.2 kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bilgisayara temiz kurulum yapmanızı öneririm. Otomatik driver yükleyen 3. parti yazılımlar gerçekten çok sinir bozabiliyor. Bilgisayarı kullanılamaz hale getirebiliyorlar ve bu yüzden temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Yeniden kurulum yaptım fakat hala sorunlar var 25 dk kadar sonra sistem takılıp reset atıyor ve ilk Boot'dan sonra 1 mavi ekran daha aldım onları da yeni minidump olarak kaydettim bu seferki sorun nedir yardımcı olabilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…