RAM'lerin uyumlu olup olmadığı nasıl anlaşılır?

sawacrow

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM'ler hakkında bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1600 MHz -DDR3 uyumlu anakarta 1600 MHz-DDR3 4 GB RAM taktım.
Windows 7 kurdum, kurdu ama açılınca mavi ekran verdi. Sürekli saçma sapan restartlar yemeye başladı.

Çok denemeler yaptım en sonunda RAM'de sıkıntı olduğunu anladım.

Farklı bir RAM takınca sorun ortadan kalktı. Aldığımız RAM sıfırdı, 2 adet almıştım. İkisinde de sorun yok.

Yani aslında sormak istediğim;

RAM'lerin uyumlu olup olmadığı, bu tarz hatalarla karşılaşmamak adına, izlediğiniz bir yol var mıdır neler yapıyorsunuz?

Not: Aynı soru tüm donanımlar için geçerli, kullandığınız belli uygulamalar var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler hakkında bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

1600 MHz -DDR3 uyumlu anakarta 1600 MHz-DDR3 4 GB RAM taktım.
Windows 7 kurdum, kurdu ama açılınca mavi ekran verdi. Sürekli saçma sapan restartlar yemeye başladı.

Çok denemeler yaptım en sonunda RAM'de sıkıntı olduğunu anladım.

Farklı bir RAM takınca sorun ortadan kalktı. Aldığımız RAM sıfırdı, 2 adet almıştım. İkisinde de sorun yok.

Yani aslında sormak istediğim;

RAM'lerin uyumlu olup olmadığı, bu tarz hatalarla karşılaşmamak adına, izlediğiniz bir yol var mıdır neler yapıyorsunuz?

Not: Aynı soru tüm donanımlar için geçerli, kullandığınız belli uygulamalar var mıdır acaba?
Cevabını ögrendiysen bende ram alacağım da tavsiyelerini paylaşırmısın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı