Rammstein - Ich Tu Dir Weh (Rock am Ring 2010)

Muhsin Bayram

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600X | RTX 3070
Rammstein'ın yine "fantastik" sayılabilecek bir sahne şovuna imza attığı şahane performansı. Yine Till Lindemann abimiz Flake abimizi fena benzetiyor :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Till Lindemann abimiz Flake abimizi
Doğal olarak abilerini ben tanımıyorum :) Ali Güngör tanır.. Sahne şovunu merak ettiğimden baktığım gayet güzel olmuş bana görede :) Bunları Kemancı Zeki (Sahibi idi mekan kapalı artık) de iyi kurgulardı sonralarda Rox (Nasıl yazılıyordu unuttum ) bu tarz işler yapıyordu gayet güzel oluyordu. Tabi seneler önceden bahsediyorum ben yaşlanmışım :) Sağol arkadaşım dediğim gibi müzik için yorumum yok sahne şovu güzel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rammstein oldukça eski bir Alman grubu, endüstriyel metal yapıyorlar. Türkiye'deki konserlerine de gitmiştim, gerçekten sahne şovları müthiştir. Sahnede o kadar çok ateş vardı ki biz sahne önünde kavrulmuştuk. Ayrıca Antalya gece klüplerini aratmayan, seyirci üzerine köpük sıkmak ya da zodyak bota binip insan kalabalığında ellerin üzerinde bot içerisinde yüzüp konser alanını gezmek gibi zibidilikleri vardır :) Sahne arkasında Depeche Mode dinlerler ve mutlak sessizlik isterler.

Wikipedia'dan da alıntı yapayım:
"Rammstein Alman bir müzik topluluğudur. NDH Metal müzik topluluğu içindedirler. Tarzları endüstriyel metal türündedir. Dünya çapında bu kadar ün yapmasında da şarkılarının güzelliği kadar bu özelliklerinin de büyük önemi vardır. Çoğunluğu Almanca şarkılardan oluşsa da İngilizce şarkıları da vardır. 1994'te kurulan grup dünya üzerinde 15 milyon albüm satmıştır. Hayranları arasında grup yazı dilinde R+ olarak da ifade edilir. Kendine has olan ateş içerikli şovlar büyük ilgi toplamaktadır. Rammstein bugüne kadar 6 tane albümü yayınladı: Herzeleid (1995), Sehnsucht (1997), Mutter (2001), Reise, Reise (2004), Rosenrot (2005), Liebe Ist Für Alle Da (2009). Altı stüdyo albümünün yanında üç de canlı performans albümleri vardır."

Rammstein oldukça eski bir Alman grubu, endüstriyel metal yapıyorlar. Türkiye'deki konserlerine de gitmiştim, gerçekten sahne şovları müthiştir. Sahnede o kadar çok ateş vardı ki biz sahne önünde kavrulmuştuk. Ayrıca Antalya gece klüplerini aratmayan, seyirci üzerine köpük sıkmak ya da zodyak bota binip insan kalabalığında ellerin üzerinde bot içerisinde yüzüp konser alanını gezmek gibi zibidilikleri vardır :) Sahne arkasında Depeche Mode dinlerler ve mutlak sessizlik isterler.

Wikipedia'dan da alıntı yapayım:
"Rammstein Alman bir müzik topluluğudur. NDH Metal müzik topluluğu içindedirler. Tarzları endüstriyel metal türündedir. Dünya çapında bu kadar ün yapmasında da şarkılarının güzelliği kadar bu özelliklerinin de büyük önemi vardır. Çoğunluğu Almanca şarkılardan oluşsa da İngilizce şarkıları da vardır. 1994'te kurulan grup dünya üzerinde 15 milyon albüm satmıştır. Hayranları arasında grup yazı dilinde R+ olarak da ifade edilir. Kendine has olan ateş içerikli şovlar büyük ilgi toplamaktadır. Rammstein bugüne kadar 6 tane albümü yayınladı: Herzeleid (1995), Sehnsucht (1997), Mutter (2001), Reise, Reise (2004), Rosenrot (2005), Liebe Ist Für Alle Da (2009). Altı stüdyo albümünün yanında üç de canlı performans albümleri vardır."

İşte ben o konsere gidemedim! Nasıl üzülmüştüm anlatamam :) Ancak 2013'te Türkiye'ye gelebilirlermiş diyorlar. Volkerball ve Live aus Berlin'i hatim etmiş biri olarak konserlerine gitmeyi de dört gözle bekliyorum :)

Durun ben de Wikipedia'yı düzelteyim :)
Sevgili Wiki, Rammstein'ın 6 değil, 7 stüdyo albümü vardır. Grup, 2011'de "Made in Germany 1995-2011" adında bir best-of albümü yayınlamıştır. Ayrıca içerisinde diğer albümlerde olmayan "Mein Land" parçası da vardır. Bunun dışında grubun popüler şarkılarının farklı DJ'lerce hazırlanmıi remix'leri de bu albümde bulunabilir :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı