Rampage Fury X neden ön yargılısınız?

Rampage malzeme kalitesi çok kötü. Bende 240Hz monitorünü kullanıyorum ve işim sadece ekranla. Sürekli temas edeceğim bir ürün olsa kesinlikle almazdım. Bir de ben 1800 TL'ye aldım. Memnun kalmasaydım iade edebilirdim.

Haklısın, insanlarda böyle bir ön yargı var. Ben 1 yıldır Rampage kulaklık kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok.
Bu konuya bir yorum yapmıştım. Yorumu yaptıktan iki hafta sonra mikrofonu bozuldu ve hiç bir şekilde düzeltemedim. Bu arda kulakklığa herhangi bir şey yapmamıştım (yere filan düşmedi).

Neden Rampage bu kadar ön yargınız var? Siz marka takıntısı olan insanlar yüzünden olmayan insanları davranışların eleştiriyorsunuz. Belki bir baba bu kulaklığı almak için ne kadar çalışıyor biliyor musunuz? Forumun amacı aslına bilinmeyen şeylerin bilmesine yardımcı olmaktır. HyperX Cloud Alpha vs. zaten herkes biliyor, herkes incelemesi yapıyor, her biri herkese sponsor, herkes öneriyor. Bunun forumlarda yazılması bence çok saçma. Rampage Fury X kulaklık var, "ağabey Rampage alınır mı?" falan, niye böyle diyorsunuz? Her markanın ürünü muazzam olacak diye bir şey yok. Bunu biliyorsunuz. Ama o markanın her ürünü kötü olacak diye bir şey de yok. Bunu anlayın artık. Bu kulaklık muadillerinden farksız farksız, anlayın. Muadilleri kim? Cloud Alpha S.
Markadan dolayı. Ama ürün alırken markaya değil modele bakılmalı.

Şuan 4 Rampage ürünü kullanıyorum ve kalitelerinden memnun değilim. 250 TL verdiğim fare 1 yılda tiksindiğim bir ürün oldu. Kauçuk parçayı yapıştıran yapıştırıcı resmen kauçuğun içinden geçip elime ulaşıyor. Klavye desen tuşlar takılıyor. Bu şimdi ön yargı mı?

Şimdi tam sorununa cevap yazacağım. Rampage dediğin marka Snoopy, Gamepower vs. gibi Çin menşeili ürünlerin aynısı. Nedeni de firmaların Çin fabrikalarına sipariş verip üzerine kendi markalarını bastırması. Bu yüzden bile Rampage bir marka olamıyor. Çünkü zaten o kulaklık Çin'de daha düşük fiyatlara satılan internet cafe kulaklığı... Herkes bütçesine göre alım yapıyor, biri alınır veya alınmaz dediği için değil. Onu da alabilirsin. Pad'ler soyulur sıkıntı etmez kaplarsın. Kablosu kendiliğinden kıvrılarak kopmaya başlar. Tamir edersin yine kullanırsın. Ama ucuz diye para verdiğin kulaklık 6 ay'da başlıyor sıkıntı vermeye. Senden yine o pahalı marka kulaklıkların parası taksit taksit çıkıyor.

Asıl olayı söyleyeyim ben size YouTube'da vs izlediğiniz videolarla gaza gelmeyin hemen adamlar reklamını yapıyor mecbur övecek. Şu an JD 712 kulaklığını kullanıyorum. Çok kalitesiz hissettiriyor ama alıp 1 sene civarı idareten kullanırsın. Bu tip markaların(Gamepower, Rampage, Frisby..) ürünleri kalitesizdir ve çoğunlukla 6 ay içerisinde bir hatası çıkar. Ben ağustos ayında almıştım kulaklığı 1 sene idare etsin diye fakat daha 6 ay olmadan mikrofonu arıza çıkardı. Demem o ki idareten kullanacaksanız alın ama gaza gelip bu markaların ürünlerine 300 liradan fazla para bayılmayın. Özellikle şu YouTube'a video çekip "Yılın F/P ürünü, OHAA çok ucuza gerçek mekanik klavye" gibi adamları kaale almamak gerekiyor.

Geri
Yukarı