İnceleme Rampage Fury Z

Merhaba bugün Rampage Fury Z'nin kısa bir lokum tadın da incelemesini yapacağım.

Öncelikle forum da önceki Rampage klavye incelemem de belirttiğim gibi ağır olarak Rampage markasının ürünlerinin kalitesizlik üzerine yorumları oldukça fazla. Fakat.
Rampage bana kalırsa çok iyi bir marka. Konumuz olan fare incelememi okuyabiliriz.

Öncelikle tasarım açısından çok hoş duruyor. Delikli olması benim açıkçası ilgimi çekmişti. Fakat delikli sevmeyenler için kapağının değiştirilebilir özelliği bulunmak da. Bu olay benim aşırı hoşuma giden kısımdı.

Kargolama sürecinde ise hafta sonu verdiğim için pazartesi ilk iş günü olarak kargoya verildi ve salı günü elime ulaştı. (farklı şehirde yaşayanlar için bu süreç uzayacaktır.)

Paket içeriğine geldiğimde ise gayet yeterli bir kaplama ve doluluk ile elimize ulaşıyor. Çoğu bu fiyatlı farelerde böyle doluluk şahsen göremedim.

Farenin Wireless yani kablosuz olabilmesi beni çok mutlu etti. Çünkü kabloların kalabalıklarından sıkılmıştım ve sanki kabloluyla oynuyormuş gibi iyi performans veriyor. Hafiflikten yana da bir sorunu bulunmuyor. Oynarken unutabileceğiniz bir hafiflikte diyebilirim, eğer düz kapağı takarsanız biraz da olsa ağırlık farkı oluyor.

Oyun performansına gelirsek eğer beni bu yönden de şaşırtmayarak aşırı iyi bir performans gösterdi. 1000 Hz'ye kadar destekliyor ayrıyeten RGB ayarlarını vb. driver sayesinde rahatlıkla değişebiliyorsunuz. Valorant, CS:GO gibi oyunlarda deneyerek testini yaptım. Hepsini çok olumlu bir şekilde geçti. Kendileri 10 metre sonrasında kopmalar olacağını söylemişlerdi fakat ben denediğimde 12-14 metrelerden sonra algısızlık başlamıştı fakat yine de çekiyordu. Tabii bende engel olmasına rağmen.

Kusura bakmayın düz bir şekilde anlattım, resmi bir dille konuşmayı pek sevmiyorum. Bu ağız diliyle birçok kişinin anlayabileceğini düşünüyorum. Umarım acemiliğime verirsiniz :) ürünün fotoğraflarını da her zamanki gibi ekledim.

mouse1.jpg
mouse2.jpg
mouse3.jpg
mouse4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu farenin aslında Rampage markası ile bir alakası yok Rampage sadece üzerine ismini basıyor bunun orijinali Pwnage Symm 1 Wireless bakabilirsiniz zaten aralarında neredeyse hiç bir fark yok tıpa tıp aynılar o yüzden Rampage kalitesizliği bu farede söz konusu değil.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Görüntüsü hoş duruyor (delikli olması hariç).

Bazı arkadaşlar Rampage önermiyor ama benim klavye mouse setim 6-7 senedir dayanıyor fakat 5 günlük Corsair klavyede ise bir tuşunda sıkıntı çıktı şimdiden.

Rampage iyi bir marka degil. Piyasadaki urunlerin uzerine marka basip satis yapiyor. Bu urunler de nadiren kaliteli olabiliyor. Drop Plus, Fury Z gibi. Bu modellerin gercek isimleri farklidir.

Drop Plus -> Eksa E900 Pro
Fury Z -> Pwnage Symm Wireless (Ayni zamanda Amerika'da da farklı bir isimle gecer -> Xenics Titan Gx Air)

Geri
Yukarı