Rampage Moon Chill-120 fan yavaş dönmesi

Rampage moon chill-120 sıvı soğıtmamın fanı yavaş dönüp dönüp duruyor ve bi yerden sonra tamamen duruyor. Döndüğü sırada da birşeye sürtüyormuş gibi ses çıkartıyor. Sorun sizce nedir?

Ayrıca:
Fan radyatör ile arasındaki tozdan dolayı bozulmuş olabilir mi? Yeni temizledim ve çok tozlanmıştı.

Kasada 4 fan var 3ü önde 1i boşta. Boştakini radyatöre taksam güç kablosunu nereye takmam gerekir? Kablolarının kafaları aynı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rampage moon CHILL-120 sıvı soğıtmamın fanı yavaş dönüp dönüp duruyor ve bir yerden sonra tamamen duruyor. Döndüğü sırada da bir şeye sürtüyormuş gibi ses çıkartıyor. Sorun sizce nedir?

Ayrıca:
Fan radyatör ile arasındaki tozdan dolayı bozulmuş olabilir mi? Yeni temizledim ve çok tozlanmıştı.

Kasada 4 fan var 3Ü önde 1I boşta. Boştakini radyatöre taksam güç kablosunu nereye takmam gerekir? Kablolarının kafaları aynı değil.

Ses çıkaran fanın kalibrasyonu bozulmuş her ne kadar onarım yapılırsa yapılsın eski haline dönemiyor maalesef... Belirtmiş olduğunuz gibi bu tür arızaların en büyük nedeni bakımsızlık ve hatalı üretimdir.

Boşta bulunan fanı boyutu uyuyorsa radyatöre takabilirsiniz söz konusu fanın soketini tarif edebilmeniz mümkün mü?

Ses çıkaran fanın kalibrasyonu bozulmuş her ne kadar onarım yapılırsa yapılsın eski haline dönemiyor maalesef... Belirtmiş olduğunuz gibi bu tür arızaların en büyük nedeni bakımsızlık ve hatalı üretimdir.

Boşta bulunan fanı boyutu uyuyorsa radyatöre takabilirsiniz söz konusu fanın soketini tarif edebilmeniz mümkün mü?

Kasadan çıkan boştaki 6 pinli sıvı soğutmanın ki 4 pinli. 6pinlilerin diğer 3ü rgb kontrol kartına bağlı, anakartta 6pinli fan yuvası yok. Radyatöre bağlarsam o kontrolcüye bağlamam gerekecek, bir sıkıntı çıkar mı?

Kasadan çıkan boştaki 6 pinli sıvı soğutmanın ki 4 pinli. 6pinlilerin diğer 3Ü RGB kontrol kartına bağlı, anakartta 6pinli fan yuvası yok. Radyatöre bağlarsam o kontrolcüye bağlamam gerekecek, bir sıkıntı çıkar mı?

6 Pin soket tek parça ve ayrılamıyor ise yeni fan almanız ve anakart üzerine bağlamanız daha doğru olacaktır fakat imkanlar dahilinde sadece söz konusu RGB fanın kullanılması gerekiyor ise kontrolcüye bağlanarak kullanılabilir soğutmayı engelleyecek biçimde hız düşüşü olmadığı sürece sorun yaşamazsınız.

6 Pin soket tek parça ve ayrılamıyor ise yeni fan almanız ve anakart üzerine bağlamanız daha doğru olacaktır fakat imkanlar dahilinde sadece söz konusu RGB fanın kullanılması gerekiyor ise kontrolcüye bağlanarak kullanılabilir soğutmayı engelleyecek biçimde hız düşüşü olmadığı sürece sorun yaşamazsınız.
Maalesef ayrılabilir olanlardan değiller. Tavsiye edebileceğin bi fan marka model var mı?

Maalesef ayrılabilir olanlardan değiller. Tavsiye edebileceğin bir fan marka model var mı?

Cooler Master vb. markaların modellerini incelemenizi bütçenize uyan ve kasanıza uygun boyutta olan modeli almanızı öneririm... Fan konusunda giriş seviyesi fanların sorun çıkarma ihtimali yüksek olabiliyor bu nedenle bilinen markalara bakmanız önerimdir.

konuyala alkası yok ama ben bir şey sroucam bende dark aqua 240r sıvı soğutma var ve temizliğini yaptıktan sonra sesi biraz arttı ve ben forumda yeniyim nasıl yardım alcağımı bilmediğim için buraya yazdım lütfen biri yardım etsin korkuyorum bir şey olucak diye pc ye

Geri
Yukarı