Rampage R90 Orion Klavye Nasıldır?

Steelo

Decapat
Bu klavyeyi almayı düşünüyorum, birkaç haftadır mekanik kırmızı Switch klavyeleri araştırıyorum ve gördüğüm o ki en memnun kalınan, kaliteli ve sessiz olan klavye bu, kendi fiyat aralığında. Türkçe Q - Red Switch olmasına da dikkat ederek araştırdım.

Kısacası kullanan varsa eğer dezavantaj olarak bilmediğimiz bir sıkıntısı var mı? Veya başka bir önerisi olan varsa duymak isterim. Teşekkürler.

Ek olarak
Linkte ki klavye Gamepower ama Gamepower'ın kendi sitesinde yok böyle bir şey ve hiç kullanıcı yorumu da bulamadım. O ledpanelli falan nedir neyin nesidir bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler öneriniz için ancak her ikisi de Türkçe Q değil, rahat edemiyorum bu tipte.Ayrıca Trust'ın yerden yükseliği oldukça yüksek, o sebeble bilek ağrısına sebebiyet verir, şuan ki kullandığım klavye mesela o şekilde.Sharkoon ise yere yakın o açıdan daha iyi bir seçenek olurdu Türkçe Q olsaydı.Kalite konusunda bende tereddüt ettim biraz, ancak Rampage'in her ürünü farklı, bu fiyat aralığında bildiğimiz markalar gibi kaliteli ürünleri var ve benim baktığım klavye için de kalite konusunda memnuniyet yüksek olunca bu klavyeye yöneldim.

Anlamadığım şey, attığınız linkte ürün adında Gamepower Saber yazıyor ama 1500₺'lik Steelseries klavyenin fotoğrafları var.

Şahsen o parayı Gamepower'a verene kadar normal membrane switchli ama kaliteli bir klavye alırdım. Çünkü sürekli klavye değiştiren birisi değilim.

Ya da biraz daha para biriktirip bunu alırdım:

Anlamadığım şey, attığınız linkte ürün adında Gamepower Saber yazıyor ama 1500₺'lik Steelseries klavyenin fotoğrafları var.

Şahsen o parayı Gamepower'a verene kadar normal membrane switchli ama kaliteli bir klavye alırdım. Çünkü sürekli klavye değiştiren birisi değilim.

Ya da biraz daha para biriktirip bunu alırdım:

Evet aslında bende onu merak ettim, ancak bir kaynak bulamadım.. aslını bilmek adına.
Benim şuanda ki klavyem membran zaten o yüzden mekanik istiyorum, şuan kullandığım klavye de marka birşey değil ama 10 sene kadar oldu.Membran klavyelere 3-5 milyon tıklama veriyorlar ömür olarak, yani bu 10 sene gittiyse bu mantıkla mekaniklerin en kötüsü rahat 10 yıl gider diye tahmin ediyorum :D belki daha fazla.

Malesef 280 lira üzerini bir klavye'ye vermek istemiyorum.Teşekkürler öneri için.

Araştırmalarımın ve kriterlerimin sonucunda, r90 Orion Red switch sipariş verdim dün ve bugün geldi saatlerdir kullanıyorum adamlar çok kaliteli bir klavye yapmışlar buz gibi metal yüzey ve çok iyi tasarımı var ve performansı da çok çok iyi.Çok tok ve kaliteli yapılmış.Tuşlar çok sağlam ve sabit, çıkıp durmuyor.Sesi çok iyi.RGB ve Macro yazılımı da var ve oldukça iyi bir yazılım.İnsanların marka önyargısı yüzünden şüphe ile aldım ama çok memnunum.Rampage bu klavye ile bence bir çok ünlü marka ile yarışır.Herhangi bir dezanvantajını da bulamadım.

Alacaklara kesinlikle tavsiyemdir ve pişman olmayacaklarına çok eminim. Öneri verenlere tekrar teşekkür ederim.

Tek sevmediğim yanı şu Rampage yazısı o da olmasa efsane olacak.Sadece logo koysalar ne olur arkadaş, Rampage yazısı kötü gösteriyor klavyeyi, bende şöyle bir çözüm buldum;
Asus rog strix steelseries Rampage edition oldu. :D

WhatsApp Image 2020-02-07 at 23.47.01.jpeg

Araştırmalarımın ve kriterlerimin sonucunda, r90 Orion Red switch sipariş verdim dün ve bugün geldi saatlerdir kullanıyorum adamlar çok kaliteli bir klavye yapmışlar buz gibi metal yüzey ve çok iyi tasarımı var ve performansı da çok çok iyi.Çok tok ve kaliteli yapılmış.Tuşlar çok sağlam ve sabit, çıkıp durmuyor.Sesi çok iyi.RGB ve Macro yazılımı da var ve oldukça iyi bir yazılım.İnsanların marka önyargısı yüzünden şüphe ile aldım ama çok memnunum.Rampage bu klavye ile bence bir çok ünlü marka ile yarışır.Herhangi bir dezanvantajını da bulamadım.

Alacaklara kesinlikle tavsiyemdir ve pişman olmayacaklarına çok eminim. Öneri verenlere tekrar teşekkür ederim.

Tek sevmediğim yanı şu Rampage yazısı o da olmasa efsane olacak.Sadece logo koysalar ne olur arkadaş, Rampage yazısı kötü gösteriyor klavyeyi, bende şöyle bir çözüm buldum;
Asus rog strix steelseries Rampage edition oldu. :D

Eki Görüntüle 497963

Hocam iyi forumlar, halen aktif olarak kullanıyorsanız kullandığınız süre içindeki artı ve eksi yöndeki değerlendirmeleriniz nedir acaba? Çok detaylı inceleyen de bulamadım internette adam tuşa basmış sesini atmış biri de çıkıp malzeme kalitesi şöyle şuna benzetilebilir, tuşlar kolay çıkıyor ya da zor çıkıyor falan dememiş. Sizin kullanım boyuncaki deneyiminiz nasıldı almayı düşünüyorum da. Tuş takılması falan olanlar olmuş bir iki kez oldu düzeldi demişler hiç karşılaştınız mı böyle bir durumla?

Klavye de şikayet edebileceğim hiç bir negatif özellik yok. Tuşlar kolay çıkmıyor bir kaç tanesini denediğim kadarıyla. Tuşun birinden tutup klavyeyi kaldırabiliyorum. Sadece sol shift tuşu tam basmamaya, temassızlaşmaya başladı bende garantiye yolladım. Muhtemelen switch'i değiştirirler sorun çözülür.

Klavye de şikayet edebileceğim hiç bir negatif özellik yok. Tuşlar kolay çıkmıyor bir kaç tanesini denediğim kadarıyla. Tuşun birinden tutup klavyeyi kaldırabiliyorum. Sadece sol shift tuşu tam basmamaya, temassızlaşmaya başladı bende garantiye yolladım. Muhtemelen switch'i değiştirirler sorun çözülür.

Sağolun hocam Trust Cada ile Rampage Orion arasında kalmıştım bende geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı