Çözüldü Ranch Simulator'de birdenbire FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İsmailyk

Hectopat
RAM
G skill 2x8 GB 3200MHz
SSD veya HDD modeli
WDBlue SN570 500GB
Ekran kartı
Sapphire RX 6650 XT
Anakart
Asus H610M-K D4
İşlemci
İ3 12100F
Oyunu 2 hafta gibi bir süre oynadım ve sorun yaşamadım. Birdenbire ne olduysa oyun içi ekran kartı kullanımım %1'e düşüp duruyor. Başka bir oyunda sorun yok. Ama bu oyunda böyle bir sorun yaşıyorum. FPS 10-15 arasında seyrediyor.

Yeni save açtım FPS normale döndü. Ama neden eski save de FPS kaybı yaşıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Oyunun optimizasyonu aşırı kötü. Siz etrafa binalar yapmaya başlayınca FPS direkt düşmeye başlıyor. Tavukların ve domuzların sayısı artınca bile FPS düşüyor. Yapabileceğiniz pek bir şey yok. Bende de ekran kartı kullanimi %10 falan ama FPS ne ayar yaparsam yapayım 25 oluyor maalesef.
Oyunun optimizasyonu aşırı kötü. Siz etrafa binalar yapmaya başlayınca FPS direkt düşmeye başlıyor. Tavukların ve domuzların sayısı artınca bile FPS düşüyor. Yapabileceğiniz pek bir şey yok. Bende de ekran kartı kullanimi %10 falan ama FPS ne ayar yaparsam yapayım 25 oluyor maalesef.

Çözüm

Evet dediğiniz gibi, domuzların sayısı bile FPS düşürüyor. Başlarda eğlenceli duruyor. Ama bir süre sonra eğlenmeyi bırak, oyun sinir hastası ediyor. Sorunu oyun yöneticisine yazıp çözdüm. Çok fazla tavuk yumurtası ve domuz eti bulundurduğum için FPS düşüyormuş. Böyle saçma bir şey görmedim.

Geri
Yukarı